getGeoIPCountryCode = SiteAppCode = TR Test : 'TR/'
  • research
  • Points de vente
  • newsletter
  • Benim Cildim

DERMATOLOG TAVSİYESİ

CİLT BOZULMALARI YAZIN DAHA AZ SIKLIKTA GÖRÜLÜYOR. UV IŞINLARI MI İYİ GELİYOR?

Güneş sivilceleri kurutur ve sebum akışkanlığını arttırır, bu durumda cilt daha net görünür. Bunun yanında, UV ışınları aynı zamanda cilt kalınlaşması ve bunun sonucu olarak da sebum akış kanallarının daralmasının , ve sebumun derinlerde birikmesinin sebebidir. Sonra, tatil dönüşü sebum tekrar yüzeye çıkar ve yeni cilt bozulmaları daha çok bir şekilde görünür, buna rebound etkisi denir. Günlük olarak yapılması gereken Yaz boyunca, cildin iyi bakılmasına dair doğru alışkanlıkların korunması esastır. Sabah ve akşam yapılan şiddetli olmayan bir temizlik buna dahildir ve  yatıştırıcı ve düzenleyici olağan bakımlarınıza devam edin. Buna güneşe çıkışlarınızı ayarlamanız gerektiğini ekleyin; aşırı çabuk bronzlaşma isteğinden kaçının, yüksek koruma endeksli güneş kreminin (en az 30) koruması altında güneşe çıkın. Akneye karşı ilaç tedavisi uyguluyorsanız, güneşe çıkmaktan tamamen kaçının.

TAVSİYEYİ PAYLAŞIN

Bu sayfayı email ile paylaş

BESLENME UZMANI TAVSİYESİ

CİLT BOZULMALARININ YOK OLMASINDA BAZI BESİNLERİN FAYDASI VAR MIDIR?

Çoğu zaman beslenme ve cilt durumunun birbiriyle bağlantılı olduğunu düşünme eğilimindeyiz. Ve listenin de başlarında şarküteri ürünleri, peynir ve çikolata gibi şekerli ve yağlı besinler vardır.  Glisemik endeksi yüksek gıdaların cilt sorunlarına ilişkin riskleri arttırması konusuna dair birbirine zıt bilimler çalışmalar öne çıkmaktadır. Bununla birlikte günümüzde bu konuya ilişkin hiçbir uzlaşıya ulaşılmış değildir. Günlük olarak yapılması gereken Bilhassa belli bir besini sindirdikten sonra cildinizin niteliğinde olumsuz değişmeler gerçekleştiğini tekrar eden şekilde gözlemlerseniz, o besinin tüketimini sınırlandırabilirsiniz. Genel olarak, meyve sebze ağırlıklı dengeli ve çeşili beslenmenin her zaman tavsiye edildiğini aklınızdan çıkarmayın.

TAVSİYEYİ PAYLAŞIN

Bu sayfayı email ile paylaş

PSİKOLOG TAVSİYESİ

AKNE ÖZELLİKLE ERGENLİK ÇAĞINDA KENDİNE GÜVEN KAYBININ SEBEBİ OLABİLİR Mİ?

Birçok bilimsel araştırma göstermiştir ki akne dikkate değer şekilde kendine güveni , sosyal ve duygusal sağlığı zedelemektedir. İlgili kişiler için, deri bozulmaları kilo sorunlarının çok önünde fiziksel kompleks kaynaklarının başında gelir. Duygusal etkisi cilt problemlerinin ciddiyetiyle orantılı değildir. Neredeyse görünmez olan sivilceler bazen dikkate değer şekilde kötü hissetmenin sebebidir. İlk gençlik çağındakiler üzerindeki psikolojik etki hayatlarının kişiliklerini oluşturdukları bu önemli döneminde yaşadıkları bu problemlerden daha önemlidir.  Yapılması Gereken Gerçek endişe kaynağı akneler hafife alınmamalıdır. Bu olumsuz etkiye karşı destek için mümkün olduğunca tedbirli davranmak gerekir. Dermatolog pürüzsüz bir tene sahip olmanın yanı sıra yaşamın bu dönemimde çok önemli olan kendine güvene de kavuşmaya olanak tanıyan etkili tedavileri hazırlamaktadır.

TAVSİYEYİ PAYLAŞIN

Bu sayfayı email ile paylaş

DanışınEczacınız

CİLDİNİZE DOST VE ONA EN İYİ GELECEK ÜRÜNÜ KEŞFETMEK İÇİN ECZACINIZ SİZE YOL GÖSTEREBİLİR.

Size en yakın yetkili eczanesiyi bulun

Ok