getGeoIPCountryCode = SiteAppCode = TR Test : 'TR/'
  • research
  • Points de vente
  • newsletter
  • Benim Cildim

DERMATOLOG TAVSİYESİ

SELÜLİTİ ORTADAN KALDIRMANIN EN ETKİLİ YOLU NEDİR?

Günümüzde bir çok kadın halk arasında "portakal kabuğu" olarak da adlandırılan bu hoş olmayan görüntü sorunuyla karşı karşıyadır. Vücut ihtiyacından fazla yağ depoladığında, yağ hücreleri (adiposit adı verilir) normal büyüklüklerinin 60 katına kadar şişebilir ki bu da cilt yüzeyinin pürüzlü görüntü alması anlamına gelir. Ama selülit sadece gıda sorununa bağlı değildir. Aslında, vakaların ezici çoğunluğunda derinin görünümü üç selülitin sonucudur. 1.si aşırı lipit hacmine bağlı olan yağ selülitidir. 2.si  su tutmadan dolayı  şişmeye bağlı aköz (sulu) selülit. 3.sü ise adipositleri çevreleyen kolajen liflerin sertleşmesinden ötürü ortaya çıkan lifsel selülittir. Yapılması Gereken Dengeli bir beslenme alışkanlığı edinmeye ve düzenli olarak fiziksel egzersizler uygulamaya özen gösterin.Bu size selülitle mücadelede yardımcı olacak ana esaslardır.Bunu size hoş gelen ve iyi değerlendireceğiniz bir vücut bakımıyla birleştirebilirsiniz. Kafein bazlı losyon ve kremler tercih edebilirsiniz, bu maddenin adiposit boyunu azaltmadaki etkisi kanıtlanmıştır, bunun yanı sıra portakal kabuğu şeklindeki deri görünümünün giderilmesine faydası olur. Bakımınızın uygulanması esnasında gerçekleştirilecek masaj aynı zamanda limpatik drenajı tetikler , organizmadaki su sirkülasyonunu arttırır ve şişmeleri sınırlandırır. Sonuç olarak, düzenli bir ovalama tercih edin, yüzey düzensizliklerini gidermeye katkıda bulunur ve cildinizin pürüzsüz hale gelmesi konusunda faydalı olur.

TAVSİYEYİ PAYLAŞIN

Bu sayfayı email ile paylaş

BESLENME UZMANI TAVSİYESİ

BIRAKILDIĞINDA VERİLEN KİLOLARI GERİ ALDIRMAYAN EN İDEAL REJİM HANGİSİDİR?

Dengeli ve kalıcı zayıflamanın sırrı şiddetli ve hipokalorik bir rejim uygulamamaktır. Aslında, bu tür bir davranış organizmanız üzerinde ve bilhassa da cildiniz ve saçınızda olumsuz etki  riskini doğurur. Çok sert bir rejimin zaman içinde devam ettirilmesi zordur ve normal gıda almaya başlayınca verilen kilolar genelde geri alınır. Günlük olarak yapılması gereken Sağlıklı yaşam ritmiyle birlikte dengeli ve çeşitli beslenme alışkanlığı benimseyin: fiziksel aktiviteler uygulayın ve yeterince uyuyun… Ne yediğinize ve nasıl yediğinize "dikkat etmek" faydalı olur. Düzenli şekilde yemek yemek için sakin vakit ayırın. Günün anları ve besin kaynakları bir yemeğin kalori değerini geride bırakan önemli faktörlerdir.

TAVSİYEYİ PAYLAŞIN

Bu sayfayı email ile paylaş

PSİKOLOG TAVSİYESİ

KABUSA DÖNÜŞMEYEN BİR REJİM NASIL BULUNUR?

Kilo almanın sonuçları kadar sebeplerinde de psikolojik boyut kilo alma öyküsünde hep önemli bir faktör olmuştur. Stres ve sıkıntı bazılarında iştahı arttırır ve diğerlerindeyse düşürür. Çoğu zaman kilo almanın sebeplerini anlamaksızın gerçekleştirilen rejimler başarısız olması riskini doğurur. Yapılması Gereken Kilo vermek için dengeli beslenmeyi benimsemek çok önemlidir , ama aynı zamanda daha az stresli bir hayat yaşamak gerekir. Bir rejime başlamadan önce kendi kendinizi anlamaya çalışmalı, kendinizi suçlamamalı ve alışkanlıklarınız üzerine düşünmelisiniz. Aynı zamanda iyi bir yemekten aldığınız keyif hissinden feragat etmeden daha farklı yemek alışkanlığı benimseyebilirsiniz.

TAVSİYEYİ PAYLAŞIN

Bu sayfayı email ile paylaş

DanışınEczacınız

CİLDİNİZE DOST VE ONA EN İYİ GELECEK ÜRÜNÜ KEŞFETMEK İÇİN ECZACINIZ SİZE YOL GÖSTEREBİLİR.

Size en yakın yetkili eczanesiyi bulun

Ok