getGeoIPCountryCode = SiteAppCode = TR Test : 'TR/'
  • research
  • Points de vente
  • newsletter
  • Benim Cildim

DERMATOLOG TAVSİYESİ

YANIK OLMADAN NASIL BRONZLAŞIRIM?

Bronzlaşma cildin bir korunma tepkisidir. Melanositler cildin melanin adı verilen pigmentlerini üreten hücrelerdir. Bu pigment enerjiyi içine çeker ve sıcaklık olarak çevreye yayar, bu tepkimeden doğal serbest radikalleri yakalar. Bunun yanı sıra, doğal pigmentasyon Uv ışınlarına karşı bir korunmadır. Bazıları çok kolaylıkla yanar ve gerçekte bronzlaşamazlar, ve bazı başkaları içinse durum tam tersidir. ermatologlar kendi içinde 1'den (çok beyaz cilt) 6'ya (siyah cilt) kademelenen fototiplerden bahseder. Fototip ne kadar düşükse cildin o kadar korunma ihtiyacı vardır. Yapılması Gereken Tam güvenlik içerisinde bronzlaşmak için, cildinize pigmentasyonunu geliştirmek için zaman  tanıyın. Güneş ışınlarının maksimum düzeyde geldiği 12 ve 16 saatleri arasında güneşe maruz kalmaktan kaçınarak güneşlenmeye dikkat edin. Bilhassa fototipinize göre 30 yahut 50 düzeyinde yüksek koruma endeksli olarak tasarlanmış bir güneş koruma bakımıyla kendinize bir dış koruma sağlayın. Şunu aklınızdan çıkarmayın ki güneş ışınından korunmak için kullanılan ürünler bronzlaşma süresini uzatmak için değil makul bir güneşlenmenin risklerini azaltmaktır. Güneş kremlerinin etkisi her iki saatte ve her banyoda azalır, güneş kreminin uygulamasını tüm vücudunuz üzerinde yenilemeye özen gösterin.

TAVSİYEYİ PAYLAŞIN

Bu sayfayı email ile paylaş

BESLENME UZMANI TAVSİYESİ

BESLENME İYİ BİR BRONZLAŞMAYA OLUMLU KATKIDA BULUNUR MU?

Cildimizin savunma sistemine ait gerçek koruyucular olan Langerhans hücreleri UV ışınlarının etkisi altında bozulabilir. Bilimsel araştırmalar göstermiştir ki güneşe maruz kalmak bu hücrelerin sayısında azalmaya yol açar. Bununla birlikte cildin ilk biolojik savunma hattı zayıflamış olur. Cilt güneşe karşı daha dayanıksız hale gelir. Diğer taraftan UV ışınları cilt yaşlanmasının temel sebebini oluşturan serbest radikallerin daha fazla ortaya çıkmasının sebebidir. Yapılması Gereken Cildinizin kalitesini koruyarak bronzlaşmanıza yardımcı olmak için, E, C ve A vitaminleri, beta-karoten ve diğer karotenoitler ve flonavoitler bakımından zengin besinleri tüketebilirsiniz. Bunlar serbest radikallerin üstesinden gelmede ve kendinizi güneşin kötü etkilerinden korunmada size yardımcı olacaktır. Bu besinler meyve ve sebzelerde mevcuttur. Buğday tohumu yağı özellikle E vitamini bakımından zengindir ve çikolata da lezzetli bir flanovoit kaynağıdır. havuç da tartışmasız şekilde bronzlaşmaya yardımcı olur. Betakaroten ve karetonoitler bakımından zengindir ve bir yandan kendinizi savunmanıza  destek olurken öte yandan da bronzluğunuza dore rengi nüansı katar. rejiminizi tümleyici besinlerle  tamamlayabilirsiniz ama dikkat edin, bunlar güneşten korunma ürünlerinin uygulanmasının yerini tutmaz.

TAVSİYEYİ PAYLAŞIN

Bu sayfayı email ile paylaş

ECZACI TAVSİYESİ

CİLT TİPİME UYGUN BİR KORUYUCU NASIL SEÇERİM?

Sergiler boyunca kullandığımız çok değişik bir güneş varlığımız vardır. Aslında, cildimiz UVA ve UVB ışınlarının neden olduğu zararları tamir etme kabiliyetine sahiptir ancak süresiz olarak değil. Bu durumda bu varlığımızı cilt tipimize uygun güneş korumasıyla güvence altına almasına yardım etmeliyiz. Daha parlak oldukça sürekli yenilenmesi gereken daha yüksek koruma endeksli ve dokusu bir o kadar da hoş olan bir bakım ürünüyle korunması gerekir. Yapılması Gereken İyi korunabilmek için , koruma endeksi yüksek bir güneş koruma ürününü tercih edin. Gün boyunca güneş ürününü en az iki saate bir olmak üzere defalarca uygulamak çok önemlidir ki bu durumda hoşunuza giden bir güneş ürününü edinin. Eğer cildiniz daha ziyade yağlıyla, sıvı dokusu olan ve matlaştırıcı özellikli bir ürünü, eğer kuruysa da yumuşatıcı nitelikli krem ve sütleri tercih edin. Çocuklar için sprey halinde kullanılan sıvı nitelikteki ürünlerin kullanılmaları hem kolay hem de eğlencelidir. Bazen eşit dağılımlarını gözlemleyebilmeniz için renklidirler.

TAVSİYEYİ PAYLAŞIN

Bu sayfayı email ile paylaş

DanışınEczacınız

CİLDİNİZE DOST VE ONA EN İYİ GELECEK ÜRÜNÜ KEŞFETMEK İÇİN ECZACINIZ SİZE YOL GÖSTEREBİLİR.

Size en yakın yetkili eczanesiyi bulun

Ok