Tamam

Tamam İptal

Teşekkürler

Kapat

VICHY DÜNYASI

Her kadının kendi cildi için farklı bir ideal hali vardır: Mükemmel dokunuşa, hisse ve göz alıcılığa sahip bir cilt.

Her kadının kendi cildi için farklı bir ideal hali vardır: Mükemmel dokunuşa, hisse ve göz alıcılığa sahip bir cilt.

Cilt tipine, rengine ve yaşa göre değiştiği gibi anlara ve yaşam şekline göre de değişen kişisel istekler.

Vichy kişisel isteklerdeki bu farklılığı anlıyor ve mükemmel cildinize ulaşabilmeniz için size yardım ediyor. 80 yılı aşkın süredir ürünlerimizdeki en önemli içerik olan Vichy Termal Suyu'yla cildinizin sağlığı için bilimsel bir yaklaşımla çok etkili ürünler ortaya koyuyoruz. Kişiselleştirilmiş bakım rutinleriyle, beslenme tavsiyeleriyle ve yaşam tarzına uygun önerilerle Vichy ideal cildinize ulaşabilmeniz için size yardımcı oluyor.

CİLDİN
GÜZELLİK SUYU

Doğal yollardan elde edilen ve yeniden üretilemeyen Vichy Termal Suyu, Vichy Laboratuarlarının araştırmalarının merkezindedir. Auvergne volkanlarından doğan ve nadir minerallerce zengin Termal Su zaman içerisinde özelliklerini korumaya devam eder.

Cilt kalitesini geliştirmeye yardımcı olur.

Epidermisin yapısını güçlendirir ve cildin yenilenme sürecini hızlandırır. Aynı zamanda gözeneklerin görünümünü de azaltır.

Cildin yaşlanmaya karşı savaşmasına yardımcı olur.

Cildin antioksidan savunmasını güçlendirir, aynı zamanda UV koruması da sağlar.

Hassas ciltler de dahil cildi yatıştırır.

Cilt hassaslığına, cilt sıkılığına ve ciltteki kızarıklara etki eder.

Bilimsel olarak kanıtlanan içerik

 • 12 çalışma
 • 3 ilan
 • 3 bilimsel poster

Cilt güzellik suyunda yer alan 15 mineral:

 • Kalsiyum
 • Demir
 • Manganez
 • Potasyum
 • Silis
 • Magnezyum
 • Sodyum
 • Kükürt
 • Bor
 • Lityum
 • Stronsiyum

CİLDİNİZİN GÜZELLİK SUYU

Vichy Termal Suyu Romalılar döneminde SPA suyu olarak kullanılmaya başlanmıştır. Sonraki dönemde cildi güçlendiren, rahatlatan ve yenileyen özellikleri keşfedilmiştir.

Yıllar içerisinde Vichy Termal Suyu'nun popülaritesi artmış ve dönemin ünlü isimleri bölgeyi ziyarete başlamıştır. Marquise de Sevigne, Napoleon ve XV. Louis'nin kızları bu isimler arasındadır. 20. yüzyılın ilk dönemlerinden itibaren termal su daha geniş kitlelerin kullanımına sunulmuştur.

v_fontaine-mini.jpg

Cilt Bilimi

Her Vichy ürününün arkasında hiçbir bilime benzemeyen bir bilim söz konusu: cildin yaşamı ve onun bilimi. Bu bilim yüksek performanslı cilt ürünlerinin ortaya çıkmasını sağlıyor ve bu ürünlerin performansının bağlı olduğu şeyler:

Hayatınızın herhangi bir anında ne tür bir çevrede ya da durumda olursanız olun cildinizin ihtiyaçlarını derinlemesine anlamaya çalışan ve dünyadaki uzmanlar tarafından geliştirilmiş samimi bir bilgi dağarcığı.

Hassas ciltler de dahil cildin temel dinamiklerini geliştiren bakımlar. Araştırmalar sonucu elde edilen değerli bileşenlerden ve Vichy Termal Suyu'ndan formülize edilen, cildi yatıştıran ve yenileyen bakım cilt kalitenizi artırır.

Etkinlik testleri cildin yaşam döngüsüne ve zaman içerisindeki durumuna bakılarak yapılmıştır. Kadınların algısına göre değerlendirilmiştir ve bilimsel ve periodik olarak gün içerisinde ve uzun dönemde ölçülmüştür. Ürünlerimiz dermatolojik olarak farklı ten renklerinde, yaşlarda ve durumlarda test edilmiştir.

Uyumun daha da ötesinde katı formülasyon anlaşmasına uyarak, Vichy dermokozmetik dünyasına hassas ciltler için bile tamamen hazza dayanan bir anlayış getiriyor. Aktif ve sensör dokular formülün son derece etkili olmasında ve maksimum sonuç alınmasında görev alıyor.

AKTİF VE DUYUMSAL DOKULAR

Vichy ürünlerinin dokuları, duyulara hitap eden renkler ve ışıltılı içeriklerle desteklenir. Kadifemsi ve hafif krem formundadır. Ürünlerin kokuları, hassas ciltler için bile uygun meyve ve çiçek özlerini barındırır.

Vichy formülleri, üst düzey etkinlik ve keyif sunarken hassas ciltler için bile uygundur.

SIKI
TEST PROTOKOLLERİ

Tüm içerik ve aktif maddeler, in vitro tolerans ve etkinlik testlerinden geçmektedir. Daha sonra ürünlerin performansları da test edilmektedir. Ürünler, hassas ciltlere uygunluğunun belirlenebilmesi için toksikologlar tarafından tekrar test edilirler. Sonrasında in vivo testler yapılarak bakım kremlerinin cilt ile uygunluğu ve kadınların beğeni derecesi ölçülür.

HASSAS CİLTLERE
SAYGILI
HİPOALERJENİK KURALLAR

Tüm formüllerimiz maksimum tolerans sunmak adına hipoalerjeniktir.

Tüm formüller parfümlü olsun ya da olmasın alerji riskini en aza indirecek kapasitede olduklarına dair testlerden geçmektedir.

İDEAL CİLT
MERKEZİ

2008 yılında Vichy'de kurulan SPA Enstitüsü, cilt sağlığı ve güzelliğine adanmıştır.

Cilt fizyolojisi ve uzmanlığını birleştirerek her cilt tipine uygun bakım önerileri sunuyor.

Vichy Spa Hotel sitesini ziyaret edin.

Cildin mutluluğu

Vichy ve fizyoterapistler Masaj Enstitüsü'nde uygulanan bakımın etkinliğini artırmak ve cildi güçlendirmeye yardımcı olmak için özel masaj hareketleri geliştirdi.

Vichy Laboratuvarları, SPA uygulamalarının faydalarını evinizde de yaşayabilmeniz için özel masaj teknikleri geliştirmiştir. Bu uygulama teknikleri, ürünlerden sağlayacağınız faydayı, cildin kalitesini ve ışıltısını artırmaktadır. Her ürün grubu ve cilt tipi için farklı uygulamalar bulunmaktadır.

Tüm masaj hareketlerine Youtube sayfamızdan ulaşabilirsiniz.