This concerns the below listed products :

LIFTACTIV PEPTIDE-C AMPOULE 1.8ml

Name of the product

LIFTACTIV PEPTIDE-C AMPOULE 1.8ml

Product Cat. description

Sample

Material description

ech uft amp int 1,8ml

Code

M8221800

EAN

3015880

LIFTACTIV PEPTIDE-C AMPOULES 30 x 1.8ml

Name of the product

LIFTACTIV PEPTIDE-C AMPOULES 30 x 1.8ml

Product Cat. description

Sample

Material description

ech uft amp int 1,8ml

Code

M8221800

EAN

3015880

LIFTACTIV PEPTIDE-C AMPOULES 10 x 1.8ml

Name of the product

LIFTACTIV PEPTIDE-C AMPOULES 10 x 1.8ml

Product Cat. description

Sample

Material description

ech uft amp int 1,8ml

Code

M8221800

EAN

3015880

If you have any question on LiftActiv Peptide-C Ampoules, please contact our hotline at 0800 000 000 or visit us at www.vichy.com. For your information, an alternative to LiftActiv Peptide-C Ampoules is available for purchase: the Vichy Liftactiv Supreme Vitamin C Serum, addressing the same skin concerns. It offers a different and easy application method thanks to a dropper.

Tamam

Tamam İptal

Teşekkürler

Kapat

10 Adımda Daha İyi Bir Uyku ve Işıldayan Bir Cilt

Kısa süren uykuların yüzünüzdeki izlerini makyaj ile gizlemek mümkün ama saklanmak çözüm olmamalı.

İşte daha iyi bir uyku ve sağlıkla ışıldayan bir cilt görünümü için yapmanız gerekenler;

1. Hareket edin


Eğer son zamanlarda masanızda daha çok vakit geçiriyorsanız ve yoğun stresli bir dönemden geçiyorsanız sıkı bir antreman programı size iyi gelebilir. Koşuya çıkmak ya da bir fitness programına katılmak vücudunuzu uykuya hazırlar. Sadece antrenman programınızı 19.00’dan önce yaptığınızdan emin olun. Çünkü yoğun antreman programı vücudunuzun ısısını yükseltir ve iyi bir uyku için düşük vücut ısısına ihtiyacınız vardır. Yorganın altından ayaklarınızı dışarı çıkardığınız gecelerin nedeni aslında bir rastlantı değil!

2. Akşam yemeklerinde hafif menüler seçin


Bol soslu ve et ağırlıklı menülerden akşamları kaçınmaya çalışın. Bu tür yemekleri sindirmek için vücudunuz daha çok enerji harcar ve bu da uykuya dalmanızı zorlaştırır.

3. Ilık su ile duş alın.


Ilık bir duş vücut ısınızı düşürmeye yardımcı olur ve sizi güzel bir uykuya hazırlar. Sıcak su ile sabahları duş almayı tercih edin, böylece yorgun kaslarınızı uyandırmış olursunuz.

4. Uyku saatinizi planlayın.


Dinlenmiş uyanmak için ortalama bir yetişkinin 6 ile 9 saat aralığındaki bir uykuya ihtiyacı vardır. Düzenli bir uyku saatini ayarlamaya çalışın ve böylece 24 saatlik yaşam döngünüzü değiştirmemiş olacaksınız. Biyolojik 24 saatlik döngünüz cildinizin görünümünde önem taşır, çünkü cilt kendini geceleri yeniler ve onarır.

5. Size uygun bir yatak seçin


İyi bir uyku için her şeyi hazırlayabilirsiniz ama yatağınız kötüyse yine de bel ağrısı ile güne başlamaya mahkum olabilirsiniz. İyi bir yatak yaklaşık 10 yıl boyunca kullanılabilir, durumunuza göre yeni bir yatak almayı düşünebilirsiniz.

6. Uyku için uygun ortamı hazırlayın


Eğer yatak odanız çok sıcaksa tüm gece boyunca yatağın içinde dönüp durabilirsiniz. Oda sıcaklığını 18-20˚C’ye ayarlayın serin ve huzur veren bir atmosfer yaratmaya çalışın. Böylece yoğun bir gün sonrasında rahatlamanız kolaylaşacaktır.

7. Işıkları söndürün


Vücudunuzun uykuya geçişini kolaylaştırmak için odayı mümkün olduğunca karanlık tutun. Bilgisayar, televizyon, LED ışıkları gibi ışık kaynağı olabilecekleri cihazları da yakınınızda bulundurmamayı unutmayın. Telefonunuzu başka yerde şarj edin!

8. Uykuya dalış öncesi bir rutin oluşturun


Kitap, masaj ya da rahatlatıcı bir koku… Tüm bunlar uykuya dalmadan önce keyifli zaman geçirmenize yardımcı olabilir ve sizi rahatlatır. Unutmayın, uyku öncesi rutininizi ne kadar hızlı oluşturursanız, bebekler gibi uykuya dalmanız o kadar hızlanır.

9. Rahatlayın ve gerginlikten uzaklaşmaya çalışın


Olumsuz düşünceler, endişe ve çok kafa yorma uyumanıza engel olabilir ya da uykunuzun ortasında uyanmanıza neden olabilir. Hayal kurma, derin nefes alıp verme ve meditasyon gibi teknikler daha huzurlu hissetmenize yardımcı olur.

10. Uyanın ve güne yenilenmişlik hissiyle başlayın


Uykunuzun kalitesini anlamanın en iyi yoludur uyandığınızda vücudunuzun size verdiği mesajlardır.  Bir başka test daha ister misiniz? Yatakta geçirdiğiniz sürenin %90’unda uykuda olmanız da uykunuzun kaliteli olduğunun göstergesidir. Her durumda, kendinizi dinlenmiş ve yeni günü karşılamaya hazır hissediyorsanız iyi bir uyku çekmişsiniz demektir!

Cilt Bakımı için Ürün Önerileri

GECE

GECE

( 3 yorum )

NEOVADIOL GECE BAKIM KREMİ

NEOVADIOL GECE BAKIM KREMİ

( 10 yorum )

go to top