getGeoIPCountryCode = SiteAppCode = TR Test : 'TR/'

Tamam

Tamamİptal

Teşekkürler

Kapat
mediacachable:1

Çay: Sağlıklı bir yaşam tarzı için neden yanımızda ?

Çay: Sağlıklı bir yaşam tarzı için neden yanımızda ?
  • favoris

Siyah, yeşil ve kırmızı çayın içtiğiniz fincandan vücudunuza kattıkları… Çay, sağlıklı bir yaşam sürmeniz için size arkadaşlık ediyor.

INSIDE IMG-Tea why its your ally for healthy lifestyle-500651360Sağlık bilincine sahipseniz, muhtemelen çayın vücudunuz için en iyi gıdalardan biri olduğunu biliyorsunuzdur. Stresli ve bunalımda olduğunuzda, cansız veya yorgun bir görünüme sahip olabilirsiniz. Buzlu veya sıcak olmak üzere, yeşil, siyah, kırmızı çay canlanmanıza ve enerji kazanmanıza yardımcı olabilir.

Yeşil çay: Güçlü Antioksidan

Asya güzellik rutinleri söz konusu olduğunda, günlük olarak tüketilen yeşil çay olmazsa olmazlar arasındadır. Her gün karşılaştığınız dış faktörler, erken yaşlanmanıza neden olabilir. Yeşil çaydaki antioksidanlar, sağlıklı bir cilt görünümü için cildin erken yaşlanmasına karşı savaşır. [1]

[1]http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2684512/

Kırmızı çay: Sağlık bir cilt görünümü için

Rooibos veya kırmızı çalı çayı olarak da bilinen bu çeşit, antioksidan açısından zengin ve kafeinsiz bir çaydır [2]. Özellikle, sindirime yardımcı olduğu için akşamları tüketilmesi önerilir. Bu çay çeşidinin anavatanı Güney Afrika olarak bilinmektedir. Doğal içeriği ile bağışıklık sistemini güçlendiren kırmızı çayı, orada yaşayan anne ve babalar, rahatlatması için çocuklarına da içirirler [2].

[2] http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19419525

Siyah çay: Koruyucu ve Stres Kovucu

Dünyadaki en çok tüketilen çay olmasına rağmen yeşil çaya göre basında daha az yer alır. Fermente edilmiş yeşil çaydan elde edilen ve bu sayede yararlı özelliklerini güçlendiren siyah çay, aynı zamanda güçlü antioksidan özelliklere de sahiptir. İngiltere'de yapılan araştırmalar, günde 3 bardak siyah çay tüketmenin kalp krizi riskini% 11 oranında azalttığını göstermiştir.  Günlük olarak yaşadığımız stresi azaltma konusunda da olumları etkisi olduğu bilinmektedir.

Fincandan krem kavanozuna: Kombucha'nın enerji ve ışıltı veren gücü

Cildinizi çayın tüm faydalarıyla tedavi etmenin bir başka yolu var mıdır? Vichy Idealia serisini günlük rutininizin bir parçası yapın. Enerji ve ışıltı veren formülü, iki fermente siyah çaydan oluşan Kombucha içeriği ile zenginleştirilmiştir. Cildinizi pürüzsüzleştirirken, cildinize ışıltı ve enerji verir. Yağlı bir cilt tipine sahipseniz, yeni Jel-krem yüz kremi sadece sizin için tasarlanmıştır. Dokusu kremsi, sorbe gibi hafif ve tazedir. Ciltteki parlamayı kontrol altına alarak, cilde doğal bir ışıltı verir.

Daha fazlasını okuyun

Cildinizin Probiyotik Dozu Bifidus

İçindekiler

Cildinizin Probiyotik Dozu Bifidus

“Bifidus” ile daha önce tanıştınız mı? Cevabınız hayır mı? Siz bilmeseniz bile bağırsaklarınız bu sorunun cevabını çoktan biliyor! Bifidus, bağırsaklarınızdaki zararlı bakterilerin büyümesini önlemeye yardımcı olan, onların bir numaralı dostu olan bakterilerdir.

makaleyi okuyun

go to top