Tamam

Tamam İptal

Teşekkürler

Kapat

Dijital Detoksum: Sabah uyandığında Instragram hesabını kontrol etmeden önce yapılacak 3 şey!

Sabahları işleri biraz daha ağırdan almak mı istiyorsun ? Sabah uyandığında seni rahatlatacak ve güne bomba gibi bir başlangıç yapmanı sağlayacak öneriler için doğru yerdesin!

#1: Derin Bir Nefes Al, Esne ve Bunu Alışkanlık Haline Getir


Bazen, yataktan çıkmak, özellikle de yoğun bir programımız varsa, bizim için oldukça zorlu olabilir. Peki, uyanır uyanmaz sosyal medya hesaplarımızı kontrol etme tuzağına düşmemek için sabah rutinimizi nasıl şekillendirebiliriz? Gözlerini açmadan önce bile, birkaç basit nefes egzersizini tekrarlamak, oldukça yararlı olabilir. Nefes alırken, zihnindeki tüm olumsuz düşüncelerden kurtulmak için hafifçe tüm pozitif enerjiyi içine doğru çektiğini hayal et ve yavaşça nefesini bırak. Kaslarını ısındırmak için hafifçe germeden önce üç veya dört kez tekrar et. Ayrıca uyandığında telefonunu kontrol etmek yerine, sevdiğin insana sıkıca sarıl ve güne sevgiyle başla :)

#2: Bugün ekrana bakma, günü sevdiklerine ayır!


Uyandıktan sonra en az otuz dakika hiçbir elektronik cihazı kontrol etmemek en doğrusu. Beynine sabah düzgün bir şekilde uyanma şansını vermeden önce kendini bilgi bombardımana tutmak yalnızca sabahın ilk saatlerinde stresinin artmasına neden olacak. Bu yüzden ilk olarak sabah sosyal medya alışkanlığından kurtulmaya çalışmalısın. Bunun yerine yatağından kalk perdeleri aç ve güneş ışığının içeri dolmasına izin ver, eğer mümkünse temiz hava almak için pencereni aç ve derin bir nefes al. Sabah uyandığında ilk gördüğün şeyin Instagram storyleri ya da Facebook arkaadaşlarının gönderisi olmasındansa doğanın tam kendisi olması seni daha mutlu uyandığın sabahlara ulaştıracaktır.

#3: Bugün sevgililer günü, Anı yaşa!


Tabii ki bir anda tüm alışkanlıklarımızdan vazgeçmek kolay değil ancak sabah uyandığında bu tip şeylere dikkat ettiğinde güne daha enerjik başladığını hissedeceksin. Ayrıca basitçe uygulayabileceğin, nefes egzersizleri gün içinde yaşayabileceğin stresi kontrol altına almak ve yaşadığın andan keyif almak için çok etkili bir yöntem. Nefes egzersizleri sadece gün içindeki stresten kurtulmak için değil aynı zamanda postürünüzü düzeltmek için de kullanılabilir. Egzersiz esnasında nefes alırken kaslarını(omuz, uyluk ve kalça kaslarını) iyice sık ve nefes verirken kendini iyice rahat bırak. İçinde bulunduğun anı yaşamak, zaten gerçekleşmiş ve değiştirme imkanımızın olmadığı şeyler hakkında stres yapmamızın önüne geçer. Son olarak da, cildinin günlük nem ve güç kaynağı Mineral 89’la cildindeki gücü tüm gün hisset, çevrene ışıltını saç!

Cilt Bakımı için Ürün Önerileri

 • Hyalüronik Asit İçeren Günlük Nemlendirici ve Cildi Güçlendirici Bakım

  MINERAL 89

  Hyalüronik Asit İçeren Günlük Nemlendirici ve Cildi Güçlendirici Bakım

  Gündüz bakım kremi

  YENİLİK: Cildinin Günlük Nem ve Güç Kaynağı

 • Daha fazlasını okuyun

  Cildinizin Genç Kalması Sizin Elinizde

  Gizli Yaşlanma

  Cildinizin Genç Kalması Sizin Elinizde

  Her gün maruz kaldığınız çevresel faktörler ve yaşam tarzınız cilt yaşlanmasını %80’e kadarını etkiliyor. Ancak cilt yaşlanmasını yavaşlatarak, onun genç kalmasını sağlamak sizin elinizde!

  makaleyi okuyun

  go to top

  Skinconsult

  DERMATOLOGLAR İLE GELİŞTİRİLEN VE YAPAY ZEKA İLE DESTEKLENEN CİLT BAKIM ALGORİTMASI

  Sadece
  3 ADIMDA
  cilt analizi

  Fotoğrafını çek

  Profilini doldur

  Sonuçlarını öğren

  İnce çizgilerGüçlü yönün
  Göz-altı kırışıklıklarıCilt Bakım Önceliğin
  Sıkılık kaybı

  SKINCONSULTAI
  Keşfet

  circle1circle2circle3circle4