Tamam

Tamam İptal

Teşekkürler

Kapat

Dijital Detoksum: Sabah uyandığında Instragram hesabını kontrol etmeden önce yapılacak 3 şey!

Sabahları işleri biraz daha ağırdan almak mı istiyorsun ? Sabah uyandığında seni rahatlatacak ve güne bomba gibi bir başlangıç yapmanı sağlayacak öneriler için doğru yerdesin!

#1: Derin Bir Nefes Al, Esne ve Bunu Alışkanlık Haline Getir


Bazen, yataktan çıkmak, özellikle de yoğun bir programımız varsa, bizim için oldukça zorlu olabilir. Peki, uyanır uyanmaz sosyal medya hesaplarımızı kontrol etme tuzağına düşmemek için sabah rutinimizi nasıl şekillendirebiliriz? Gözlerini açmadan önce bile, birkaç basit nefes egzersizini tekrarlamak, oldukça yararlı olabilir. Nefes alırken, zihnindeki tüm olumsuz düşüncelerden kurtulmak için hafifçe tüm pozitif enerjiyi içine doğru çektiğini hayal et ve yavaşça nefesini bırak. Kaslarını ısındırmak için hafifçe germeden önce üç veya dört kez tekrar et. Ayrıca uyandığında telefonunu kontrol etmek yerine, sevdiğin insana sıkıca sarıl ve güne sevgiyle başla :)

#2: Bugün ekrana bakma, günü sevdiklerine ayır!


Uyandıktan sonra en az otuz dakika hiçbir elektronik cihazı kontrol etmemek en doğrusu. Beynine sabah düzgün bir şekilde uyanma şansını vermeden önce kendini bilgi bombardımana tutmak yalnızca sabahın ilk saatlerinde stresinin artmasına neden olacak. Bu yüzden ilk olarak sabah sosyal medya alışkanlığından kurtulmaya çalışmalısın. Bunun yerine yatağından kalk perdeleri aç ve güneş ışığının içeri dolmasına izin ver, eğer mümkünse temiz hava almak için pencereni aç ve derin bir nefes al. Sabah uyandığında ilk gördüğün şeyin Instagram storyleri ya da Facebook arkaadaşlarının gönderisi olmasındansa doğanın tam kendisi olması seni daha mutlu uyandığın sabahlara ulaştıracaktır.

#3: Bugün sevgililer günü, Anı yaşa!


Tabii ki bir anda tüm alışkanlıklarımızdan vazgeçmek kolay değil ancak sabah uyandığında bu tip şeylere dikkat ettiğinde güne daha enerjik başladığını hissedeceksin. Ayrıca basitçe uygulayabileceğin, nefes egzersizleri gün içinde yaşayabileceğin stresi kontrol altına almak ve yaşadığın andan keyif almak için çok etkili bir yöntem. Nefes egzersizleri sadece gün içindeki stresten kurtulmak için değil aynı zamanda postürünüzü düzeltmek için de kullanılabilir. Egzersiz esnasında nefes alırken kaslarını(omuz, uyluk ve kalça kaslarını) iyice sık ve nefes verirken kendini iyice rahat bırak. İçinde bulunduğun anı yaşamak, zaten gerçekleşmiş ve değiştirme imkanımızın olmadığı şeyler hakkında stres yapmamızın önüne geçer. Son olarak da, cildinin günlük nem ve güç kaynağı Mineral 89’la cildindeki gücü tüm gün hisset, çevrene ışıltını saç!

go to top