Tamam

Tamam İptal

Teşekkürler

Kapat

Dinlenmiş Görünen Aydınlık Gözler için 5 İpucu

Uykusuzluk asla affetmez! Göz çevresinde oluşan mor halkalar, derinleşen çizgiler ve matlaşan bir cilt tonu görünümünde etkisi büyüktür. Tüm bunlara rağmen, birkaç ipucu ile dinlenmiş bir cilt görünümü elde etmek mümkün! İşte ipuçları…

Dinlenmiş Görünen Aydınlık Gözler için 5 İpucu

1. Yüzünüzü soğuk suyla yıkayın


Uykunuzu alamadığınız gecelerin sabahında, uyanır uyanmaz içgüdüsel olarak yaptığınız şeylerin başında ilk olarak yüzünüzü soğuk su ile yıkamak gelir. Bu hareket güne dinç başlamak için oldukça doğru bir adımdır. Unutulmaması gereken nokta ise soğuk suyun aşırı hassasiyet ve rahatsızlık hissi yaratma ihtimalinin olduğudur. Bu etkiyi azaltmak için yüzünüzü Vichy 15 mineralli Termal Suyu ile yıkayabilirsiniz. Böylece, daha ferah, taze ve canlı bir cilt görünümü elde edebilirsiniz.

Soğuk suyun gücünden faydalanmak isterseniz, 2 adet kaşığı buzlukta 5 dakika bekletin. Sonra buzluktan çıkardığınız kaşıkları gözlerinize 15 dakika boyunca tutun. Gözlerinizin etrafındaki şişkinliğin ve mor halkaların hafiflediğini göreceksiniz.

2. Cildinizi maske ile dolgunlaştırın


Yorgun cildiniz aynı zamanda nemsiz kalmış olabilir. Nemlendirilme ihtiyacı olan ciltte, göz çevresi dahil yüzün her bölgesi nem kaybından olumsuz etkilenebilir. Uyandığınızda, yüzünüze termal su sıkarak ve hyalüronik asit bakımından zengin bir maske uygulayarak cildinizin yenilenmiş bir görünüme sahip olmasına yardımcı olabilirsiniz. Uygulayacağınız maskenin en iyi şekilde etkisini görebilmek için, öncesinde cildinizi güzelce temizlemiş olduğunuzdan emin olun.

Editörün notu: Maskeyi uygulamaya kendinize masaj yaparak başlayın. Parmak uçlarınızı göz çevrenizde nazikçe gezdirin. Gözlerden başlayarak göz çukurunuza doğru devam edin. Ardından kaşlar, alın ile masajınızı tamamlayın. Bunu 2-3 defa tekrarlayabilirsiniz.

3. Görünümün ışıldamasını göz çevresi kremi ile destekleyin


Dinlenmiş ve taze bir cilt görünüm için, nemlendirme önemli bir faktördür. Günlük kreminizi uygulamadan önce, göz çevreniz için uygun bir krem kullanmanız, o bölgeyi nemlendirmek için etkili olacaktır. Vichy Aqualia Thermal Nemlendirici Göz Balsamı, göz çevresindeki nemi eşit dağıtarak uzun süre nemlendirici ve canlandırıcı etki sağlar. Gözlerdeki şişlikler ve koyu halka görünümünü azaltırken, daha taze ve daha canlı bir cilt görünümü kazandırır. Uygulamayı yaparken göz çevrenizdeki kemikli bölgeye içerden dışarı doğru yumuşak hareketlerle destekleyebilirsiniz.

4. Mor halkalara veda edin


Cildinizi yeterince nemlendirdikten sonra, kalan pürüzleri gizlemek için gözaltı kapatıcısı kullanabilirsiniz. Özellikle açık tonlardaki kapatıcılar mor gözaltlarını gizlemekte daha iyidir.

Editörün notu: Hafif ve bir kat olarak sürülmüş siyah renkli maskara, bakışlarınızı canlı göstermek için oldukça etkilidir. Hatta yazın, tarzınıza uygun mavi ve yeşil tonlardaki maskaraları bile tercih edebilirsiniz!

5. Yeterli düzeyde C Vitamini alın


Koyu renk gözaltı halkaları uykusuzluk, yoğun tempolu yaşam tarzı gibi nedenlerle birlikte beslenme düzensizliğinden de olabilir. Ancak bu durumu yeteri kadar C ve E vitamini alarak toparlayabilirsiniz. Yorgun olduğunuz günlerde kendinize kırmızı meyveler, kivi ve turunçgiller ile bir içecek karışımı hazırlayabilirsiniz. Yanında E vitamini bakımından zengin badem veya fındıktan bir avuç tüketebilirsiniz. Ne de olsa sağlıklı beslenmenin önüne hiçbir şey geçemez!

Cilt Bakımı için Ürün Önerileri

SERUM 10<strong>GÖZ & KİRPİK</strong>

SERUM 10GÖZ & KİRPİK

( 1 yorum )

go to top