Tamam

Tamam İptal

Teşekkürler

Kapat

Göz Altındaki Koyu Halkalar Makyajla Nasıl Gizlenir?

Koyu renkli halkalara neden olduğu bilinen pek çok faktör vardır. Bunun yanı sıra bazı kişiler koyu renkli halkalara daha yatkın olurlar. Göz altındaki halkaların etkili bir şekilde kapatılabilmesi ve azalmasının sağlanması için öncelikli olarak bu halkaların neden meydana geldiğinin ele alınması gerekir.

Yorgunluk
 
Uykusuz kalmak, uyku düzeninin bozulması ve aşırı yorgunluğa bağlı uyku süresinin artması göz altındaki halkaların belirginleşmesine neden olur.
 
Yaş
 
Yaşla beraber cildin elastikiyetini sağlayan ve cildi koruyan yağ dokusunda ve kolajen miktarında azalma olur. Bu azalma ile birlikte cilt altındaki koyu renkli kan damarları görünür hale gelir ve göz altındaki bölgenin koyulaşmasına neden olur.
 
Göz Yorgunluğu
 
Televizyon, telefon ya da bilgisayar ekranına bakmak gözlerde yorgunluğa ve nihayetinde kan damarlarının büyümesine neden olur. Bu da göz çevresindeki cildi koyulaştırır.
 
 
Dehidrasyon
 
Vücudun su ihtiyacı yeterince karşılanmadığında ve cilt nemlenmediği takdirde gözlerin altındaki cilt donuk bir görünüme sahip olur. Bu da gözlerin çökük gözükmesine ve göz halkalarının belirginleşmesine neden olur.
 
Güneşe Maruz Kalma
 
Korunmasız bir şekilde güneşe maruz kalma ten rengini veren melaninin fazla üretilmesine ve buna bağlı olarak göz çevresinde pigmentasyon oluşmasına neden olabilir.
 
Genetik Faktörler
 
Aile geçmişinde göz altında koyu halka olan kişiler varsa erken çocukluk döneminden itibaren bu renk değişiminin görülmesi mümkündür.

Göz makyajı ile göz altındaki koyu renkli halkaların kapatılması mümkündür. Ancak gözaltı kapatıcı ürünlerin etkisinin yüksek seviyede olabilmesi, göz makyajından alınacak etkinin artması için etkili bir cilt bakım rutinine gereksinim olduğu da unutulmamalıdır.

Göz ya da yüz makyaji öncesinde cildin temizlenmesi, toniklenmesi, özellikle göz altı halkaları özelinde çözüm sunan bakım kremlerinin kullanılması ile cildin makyaja uygun hale gelmesi sağlanmalıdır. Bu sayede cilt için uygun bir kapatıcı kullanılarak göz makyaji ile koyu renkli halka görünümünü kapatabilir
 
Koyu göz altı  için en iyi kapatıcı tercihini yaparken cilt tipinin mutlaka göz önünde bulundurulması gerekir. Cilt tipine uygun olmayan ürünler uzun vadede farklı cilt problemlerine neden olabilir. En iyi göz altı kapatıcısı seçimini hem cilde uygun, kendini ispatlamış ürünleri inceleyerek yapmak mümkündür. Göz altı kapatıcısı ile yüksek performans elde etmek için mutlaka cilt bakım rutinini de aksatmamak gerekir.
 
Koyu renkli göz altı halkaları olanların başarılı bir göz altı aydınlatıcı üründen çok daha fazlasına ihtiyacı olduğunu söylemek yanlış olmaz. Göz altı halkalarından sadece makyajlıyken uzak kalmak ancak makyaj silindiği anda bu halkaları görmek can sıkıcı bir deneyimdir. Bu nedenle etkili bir cilt bakım rutini oluşturulmalı ve mutlaka göz çevresi kremi ile rutin desteklenmelidir. Bu kapsamda Vichy Mineral 89 Nemlendirici Serum sahip olduğu değerli bileşenlerle ön plana çıkar. %89 oranında Vichy Volkanik Suyu barındıran formülü cildi nemlendirir ve cilt bariyerinin güçlendirilmesine destek olur. Serum uygulamasının krem ile desteklenmesi elde edilen etkinin maksimize edilmesi adına önem kazanır.  Vichy Mineral 89 Koyu Halka Karşıtı Göz Çevresi Kremi içeriğinde bulunan hyalüronik asit ve kafein  içerikli formülü sayesinde koyu halkaların, göz altı torbalarının görünümünü azaltır ve ince çizgilerin görünümünü pürüzsüzleştirir ve göz çevresinin daha canlı bir görünüme sahip olmasına yardımcı olur.
 
Göz altı bölgesinde oluşan koyu halkalar ve torbalanmalar belirginleşmeden önlem alınması en doğru ve etkili yöntemdir. Koyu halkaların ilerlemesi kapatıcı ve aydınlatıcı etkili ürünlerin kullanılsa dahi bekleneni vermemesine neden olabilir.

go to top