Tamam

Tamam İptal

Teşekkürler

Kapat

Güneş Korumasında Kişiye Özel Bakımı Tercih Edin

Bulunduğunuz bölgeye ve iklime göre cildinizin UV ışınlarına maruz kalabileceği farklı yollar vardır. Bu yolları araştırarak, kendiniz ve aileniz için en uygun güneş korumalı cilt bakımı ürününü bulabilirsiniz. Unutmayın güneş koruması sadece yazın değil 4 mevsim kullanılmalıdır!

Güneş, Deniz ve Kum


Aileniz ile yapacağınız tatil veya sahilde geçireceğiniz bir gün söz konusu olduğunda, güneş koruyucusu kullanmak şarttır. Güneş koruyucunuzu gün içinde düzenli olarak cildinize tekrar uygulamanız gerekmektedir. Yapılan araştırmalar da açıkça gösteriyor ki kadınların %50'si güneş korumasını düzenli olarak cildine uygulamıyor. Denize, havuza girdiğinizde veya terlediğinizde cildinizdeki güneş koruyucu %50 oranında azalır ve cildinizi UV ışınlarına karşı savunmasız bırakır. Cildinizin ıslak bir şekilde güneş altında bulunması ile oluşan yansıma, UV ışınlarının özellikle güçlenmesine neden olur. Öğle saatlerinde (11:00-16:00 saatleri arası) güneşe direkt maruz kalmaktan mutlaka kaçının. Burun, kulaklar, dudak gibi bölgeler için şapka veya gölgelik kullanmayı ihmal etmeyin. Kumsaldan gelen güçlü bir rüzgar, kum ve tuzlu su ile birleştiğinde hassas cildin yanmasında etkili olabilir. Rüzgar ve bulutlar UV ışınlarının doğrudan cildinize etki etmesini engelleyebilir ve bu şekilde siz cildinizde oluşan sıcaklığı da hissetmezsiniz. Dolayısıyla, hassas cildinizi, nemli ve rahatlamış tutmak için yüksek SPF'ye sahip bir nemlendirici güneş koruması kullanmanız gerekmektedir.

Gün Boyunca Dışarda


İşinize yürümek ya da öğle yemeğine çıkmak gibi açık alanlarda yapacağınız aktiviteler, cildinizi UV ışınlarına karşı savunmasız bırakabilir. UVA ışınları camın içinden de geçebildiği için, güneşli bir pencerenin altında oturmak bile cildin zarar görmesine neden olabilir. Potansiyel zararlı güneş dalgalarının %80'i bulutlardan da geçebildiği için, güneşli olmayan bir günde güneş koruması kullanmamak yapılabilecek en büyük hatalardan biri olacaktır. Ciltte oluşan kısa ve uzun vadeli güneş hasarlarına karşı koruma sağlamak için, günlük bakım rutininizde güneş korumasına mutlaka yer vermelisiniz. İçeriğinde SPF güneş koruması içeren ve ciltte parlama yapmayan bir BB krem kullanmanız, cildinize renk verirken aynı zamanda güneşin zararlı ışınlarına karşı sizi koruyacaktır. Hatta cildiniz şehrin cildi yıpratıcı etkilerine rağmen bile şaşırtıcı derecede güçlü görünecektir.

Arkadaşlarla Piknik


Yüzünüzü güneşten koruyabilirsiniz, ancak ense ve dekolte gibi alanları gözden kaçırabilirsiniz. Öğleden sonra güneşli havalar arkadaşlarınızla piknik için dışarda veya terasta vakit geçirmek için mükemmel olsa da, cildimizin güneşe karşı savunmasızlığını fark edemeyebiliriz. Hassas ciltler ve nadiren güneşe maruz kalan vücut bölgelerimiz güneşe karşı reaksiyon gösterebilir. Tüm güneş gören alanlara uygulanacak olan bir güneş ürünü, cildin nemlenmesini sağlarken, kalıcı bir konfor hissi de yaratacaktır. SPF güneş koruması içeren ve parlama yapmayan, cildinize uygun bir BB krem veya nemlendirici makyaj altına rahatlıkla uygulanabileceği gibi, cildinizi güneşten koruyarak sağlıklı bir cilt görünümüne sahip olmanızı sağlayacaktır.

Güneş Altında Spor


Havanın güneşli olması sizin açık havada spor yapma planınızı etkilememelidir. Spor yapmadan önce bilmeniz gereken en önemli bilgilerden biri; terlemenin, cildinizi korumasız bırakarak güneş korumasının kaybolmasına neden olabileceğidir. Bazı güneş bakım ürünleri terli cildin üstüne uygulanırsa, ciltte yağlı beyaz lekeler oluşmasına neden olabilir, bu da ürünün cilt tarafından emilmesini engeller. Güneş koruması etkisini kaybetmemek için, ter ve suya dayanıklı, nemlendirici etkisi olan, hafif ve ferahlatıcı bir güneş koruma spreyi tercih edebilirsiniz. Serinleme hissi egzersizden önce ve egzersiz sırasında vücudu yeniler. Vichy 15 Mineralli Termal Suyu’nu da güneş korumanız ile birlikte kullanarak ferahlayabilirsiniz!

Tarih:

Cilt Bakımı için Ürün Önerileri

Vichy Mineralli Volkanik Suyu

Vichy Mineralli Volkanik Suyu

( 3 yorum )

go to top