Tamam

Tamam İptal

Teşekkürler

Kapat

Hafta Sonu: Kendiniz ve Cildiniz İçin Zaman Ayırın

Bu hafta sonu, kendinize biraz zaman ayırın ve kendinizden başka hiçbir şey düşünmeyin! Gündeminizde yalnızca spor, evde spa ve doğada gezmeleri olmalı…

Hafta Sonu: Kendiniz ve Cildiniz İçin Zaman Ayırın

Hafif egzersizler ile cildi güzelleştirin


Yoga veya yürüyüş gibi nazik aktiviteler vücudunuzu şekle sokmanın ötesinde, vücudunuzdaki toksinleri atmanıza yardımcı olacaktır. Arınmış gözeneklere; taze, ışıltılı ve pürüzsüz bir cilt görünümü ile daha eşit bir cilt tonuna sahip olduğunuzu görmek modunuzu arttıracaktır.

İdeal program nasıl olmalıdır? En az 45 dakika yoga veya esneme yapmalısınız. Eğer yapabilirseniz, buhar odasında 15 dakika kalmak, vücudunuzun kirlerden arınmasında etkili rol oynayacaktır. 

Terleme aşırı su kaybına yol açar. Egzersiz yaptıktan hemen sonra, küçük bir şişe maden suyu içerek vücudun ihtiyacı olan suyu ona yeniden kazandırabilirsiniz. Cildinizde anında bir ferahlık isterseniz, ona bir iyilik yapın: güçlendirici ve dengeleyici özelliği ile bilinen Vichy 15 mineralli Termal Suyu’ndan sıkın.

Evde spa ile rahatlayın


"spa" kelimesinin anlamı; su ya da başka bir deyişle “Sanitas: su yoluyla sağlık”. Su içeren bu rahatlama yöntemi için, ilk aşama olarak banyonuza gidin ve hafif mumlar yakın. Daha sonra, 35 ° ila 38 ° arasında sıcak bir banyo yapın. Köpükle doldurduğunuz küvetinize bitkisel banyo tuzları veya bir ila iki çorba kaşığı Monoi yağı ekleyebilirsiniz. Küvette geçireceğiniz zaman rahatlamanız için mükemmel bir seçim olacak!

Bu süreçte, seçeceğiniz bitkisel yağlar ile (iri taneli tuz ve susam, kimyon, badem, vb.) ölü derilerinizden arınabilirsiniz. Peki, doğru uygulama nasıl olmalı? Önce kullanacağınız bitkisel yağları dairesel hareketler ile tüm vücudunuza yedirin, ardından vücudunuzu dinçleştirmek için soğuk suyla durulayın.

Rahatlatıcı ve besleyici özelliği olan çarkıfelek çiçeği, misk gülü ve kayısı çekirdeği yağını içinde bulunduran bir losyon kullanarak vücudunuza yumuşaklık kazandırabilirsiniz. Yazın keyfini cildinizde yaşayın!

Açık havada yürüyüşe çıkın


Doğada, yürüyüş yapmak sizde farklı bir his yaratacaktır. Yürüyüş sonrası rahatlamış bir zihin, ışıltılı bir cilt görünümüne sahip olursunuz. Bunun nedeni, doğadan aldığınız bol oksijendir. Sahile yakın yürümeniz, aldığınız nefesin içinde suyun veya denizin etkisini de bulunduracağı için çok daha faydalı olabilir. Yorgunluk ve baş ağrılarının giderilmesinde de son derece faydalı olacaktır.

Yürüyüşünüz sırasında, cildinizi ve yüzünüzü UV ışınlarından korumak için günlük kullanıma uygun güneş kremi uygulamayı unutmayın. Vichy Ideal Soleil Dry Touch güneş kremi, güneşin zararlı etkilerine ve güneş kaynaklı cildin erken yaşlanmasına karşı cildi korur.

Cilt Bakımı için Ürün Önerileri

LIGHT NEMLENDİRİCİ

LIGHT NEMLENDİRİCİ

( 5 yorum )

go to top