Tamam

Tamam İptal

Teşekkürler

Kapat

Hem içeriden hem dışarıdan cildine kolajen bakımı yap!

Cllt bakımında kolajen içerikli kremler, enjekte edilebilir kolajen, içilebilir kolajen… Kolajen kaybının ciltteki etkilerine karşı 2019 yılında, hiç olmadığı kadar fazla seçeneğimiz var.

Hem içeriden hem dışarıdan cildine kolajen bakımı yap!

İçilebilir kolajen, toz kolajen, kolajen hapları ve enjekte edilebilir kolajen gibi farklı kaynaklara sahip birçok kolajen içeren ürün tipi bulunabiliyor.

Genç bir cilt için en önemli yapı taşı kolajeni nasıl elde ederiz?


Yaş ilerledikçe cildin kolajen üretim hızı yaklaşık %75 azalır.

Kolajeni İç


C Vitamini ile karıştırılmış ya da saf haldeki içilebilir kolajen genellikle deniz kaynaklı elde edilir. İçilebilir kolajen üreticileri, bunun vücut tarafından sindirildiğini, kan ile taşınarak kolajenin dermis tabakasına iletildiğini ve cildi içeriden besleyerek cildin yenilenmesini sağladığını iddia ediyorlar. Senin için kolajen içerikli kolayca yapılabilecek bir smoothie tarifi hazırladık. 

Bir miktar su, biraz bezelye, biraz lahana, taze nane, badem sütü ve ananası blender’da iyice çekip leziz bir içecek yaratıyoruz. Cildinin kolajen üretimini içeriden destekliyoruz.

Cilt Bakım Rutinine Kolajeni Dahil Et

Ciltte kolajen kaybının etkilerine karşı yaşlanma karşıtı cilt bakım kremlerinde içerik kısmına göz atarsan bu kısımda kolajen yazmadığınızı farkedeceksin. Peki neden? Çünkü kolajen çok büyük bir proteindir ve lifleri gözeneklerimize göre daha büyüktür. Bu yüzden kolajen direkt cilt üzerinden emilemez.

Bununla birlikte, ciltte kolajen üretimini artırmak için bakım kreminin içinde kolajenin kendisinin olması gerekli değildir. Bunun yerine, cilt tarafında kolayca emilebilen ve cildin kendi kolajen üretimini artıran test edilmiş ve onaylanmış içerikler vardır. Bu maddeler arasında en etkililerden biri ciltte kolajen sentezini artıran ve cildin kolajen kaybını azaltan peptitlerdir.

Liftactiv Collagen Specialist, zamanla ciltte görünebilir hale gelen kırışıklık, sıkılık kaybı ve cilt tonu eşitsizliklerine karşı içeriğindeki peptitler, c vitamini ve Vichy Mineralli Termal Suyu ile ciltteki kolajen kaybı nedeniyle oluşan yaşlanma belirtilerinin görünümünü azaltır.
Sıkılık kaybı, cilt tonu eşitsizlikleri ve kırışıklığa karşı en doğru bakımı yapmak için cildine hem içeriden hem de dışarıdan kolajen artırıcı bakım yap. Sabah kahvaltıda senin için tarifini paylaştığımız smoothie’ni iç, ve temizlenmiş cildine Liftactiv Collagen Specialist’I uygula!

Daha fazlasını okuyun

Cildinizin Probiyotik Dozu Bifidus

İçindekiler

Cildinizin Probiyotik Dozu Bifidus

“Bifidus” ile daha önce tanıştınız mı? Cevabınız hayır mı? Siz bilmeseniz bile bağırsaklarınız bu sorunun cevabını çoktan biliyor! Bifidus, bağırsaklarınızdaki zararlı bakterilerin büyümesini önlemeye yardımcı olan, onların bir numaralı dostu olan bakterilerdir.

makaleyi okuyun

go to top

Skinconsult

DERMATOLOGLAR İLE GELİŞTİRİLEN VE YAPAY ZEKA İLE DESTEKLENEN CİLT BAKIM ALGORİTMASI

Sadece
3 ADIMDA
cilt analizi

Fotoğrafını çek

Profilini doldur

Sonuçlarını öğren

İnce çizgilerGüçlü yönün
Göz-altı kırışıklıklarıCilt Bakım Önceliğin
Sıkılık kaybı

SKINCONSULTAI
Keşfet

circle1circle2circle3circle4