Tamam

Tamam İptal

Teşekkürler

Kapat

Kamuflaj Makyajı Uygulamadan Önce Gereken 5 Adım | Vichy

Kış mevsiminin ortasında cildinizin ışıldaması size imkansız gibi gelebilir. İşte size özel hazırladığımız, cildinizin kusursuz görünmesi için bazı ipuçları...

Kamuflaj Makyajı Uygulamadan Önce Gereken 5 Adım | Vichy


Makyajınızı yapmadan önce cildinize peeling yapmak, cildinizi temizlemek ve nemlendirmek, makyajınızın yüzünüze eşit bir şekilde dağılmasını ve bazınızın taze ve parlak görünmesini sağlar. Cildinize peeling uygulamak, makyaj yapıldıktan sonra altında belirginleşen kuru bölgelerin nazikçe arındırılmasına yardımcı olur. Cildinizi temizlemek, ciltteki kirlerin tamamıyla giderilmesini sağlarken; nemlendirmek ise cildin ışıldamasına ve nem dengesinin sağlanmasına yardımcı olur.


Makyajınızın altına baz kullanmak, makyajınızı gün boyu sabitlemeniz için mükemmel bir yöntemdir. Sadece pürüzsüzleştirici bir uygulama anlamına gelmeyen baz uygulaması, aynı zamanda makyaj altında cildinizin pul pul görünmesini önlemeye yardımcı olur. Aydınlatıcı bir baz kullanmak cildinize ekstra parlaklık kazandırır; özellikle hava karanlık ve kasvetli olduğunda cildiniz için ideal bir dokunuş olabilir.


Farklı renkler ve kıvamlar, yüzdeki cilt kusurlarını kamufle etmeye yardımcı olurken, yüzün çeşitli bölgelerine göre farklı etkiler gösterebilir. Örneğin, kapatıcılar cilt kusurlarını ve yüzdeki çilleri kamufle etmek için idealdir. Fakat farklı tonlar farklı problem alanlarında daha iyi sonuç elde edilmesini sağlayacaktır. İlk kural olarak, göz çevrenizin ışıltı görünmesine yardımcı olmak için; gözaltlarınıza, kullandığınız fondötenin bir ton açık rengi kapatıcı kullanılmalısınız.

Kamuflaj makyajı çok etkilidir. Çok sayıda cilt kusurunu gizleyebilir, fakat fazlaca uygulandığında kapatıcılığın etkisi daha da artacak diye bir kural yoktur. Her şeyin azı ve kontrollü yapılması iyidir. Bu nedenle, yüzünüzde istediğiniz kapatıcılığı elde edebilmek için, uygulamayı yaparken kapatıcıyı hafifçe sürün ve dağıtın. Bu size daha uzun süreli etkisi olan daha doğal bir görünüm kazandıracaktır.

Kış mevsiminde genellikle sert, rüzgarlı ve ıslak ortamlardan, sıcak ve havasız ortamlara geçişler yaşayabiliriz. Bu zıt koşullar, kusursuz cilt yüzeyinizi, lekeli ve ince çizgili bir cilt görünümüne dönüştürebilir. Suya dayanıklı bir fondöten ve kapatıcı seçerek bu durumdan kaçınabilirsiniz. Makyajınızın üstüne görünümünüzü sabitlemek için yüz pudrası uygulayabilirsiniz. Bu pudralar genelde zorlu koşullar altında bile makyajınızı sabitlemek için tasarlanmıştır. Makyajınızı su, ter ve dağılmaya karşı dayanıklı hale getirmeye yardımcı olur.

Cilt Bakımı için Ürün Önerileri

3 BOYUTLU DÜZELTİCİ FONDÖTEN<br />

3 BOYUTLU DÜZELTİCİ FONDÖTEN

( 8 yorum )

LİKİT FONDÖTEN

LİKİT FONDÖTEN

go to top