Tamam

Tamam İptal

Teşekkürler

Kapat

Kozmetik Kamuflaj Makyajı Uygulamadan Önce Bilmeniz Gereken 5 Adım

Kış mevsiminin ortasında cildinizin ışıldaması size imkansız gibi gelebilir. İşte size özel hazırladığımız, cildinizin kusursuz görünmesi için bazı ipuçları...

Kozmetik Kamuflaj Makyajı Uygulamadan Önce Bilmeniz Gereken 5 Adım


Makyajınızı yapmadan önce cildinize peeling yapmak, cildinizi temizlemek ve nemlendirmek, makyajınızın yüzünüze eşit bir şekilde dağılmasını ve bazınızın taze ve parlak görünmesini sağlar. Cildinize peeling uygulamak, makyaj yapıldıktan sonra altında belirginleşen kuru bölgelerin nazikçe arındırılmasına yardımcı olur. Cildinizi temizlemek, ciltteki kirlerin tamamıyla giderilmesini sağlarken; nemlendirmek ise cildin ışıldamasına ve nem dengesinin sağlanmasına yardımcı olur.


Makyajınızın altına baz kullanmak, makyajınızı gün boyu sabitlemeniz için mükemmel bir yöntemdir. Sadece pürüzsüzleştirici bir uygulama anlamına gelmeyen baz uygulaması, aynı zamanda makyaj altında cildinizin pul pul görünmesini önlemeye yardımcı olur. Aydınlatıcı bir baz kullanmak cildinize ekstra parlaklık kazandırır; özellikle hava karanlık ve kasvetli olduğunda cildiniz için ideal bir dokunuş olabilir.


Farklı renkler ve kıvamlar, yüzdeki cilt kusurlarını kamufle etmeye yardımcı olurken, yüzün çeşitli bölgelerine göre farklı etkiler gösterebilir. Örneğin, kapatıcılar cilt kusurlarını ve yüzdeki çilleri kamufle etmek için idealdir. Fakat farklı tonlar farklı problem alanlarında daha iyi sonuç elde edilmesini sağlayacaktır. İlk kural olarak, göz çevrenizin ışıltı görünmesine yardımcı olmak için; gözaltlarınıza, kullandığınız fondötenin bir ton açık rengi kapatıcı kullanılmalısınız.

Kamuflaj makyajı çok etkilidir. Çok sayıda cilt kusurunu gizleyebilir, fakat fazlaca uygulandığında kapatıcılığın etkisi daha da artacak diye bir kural yoktur. Her şeyin azı ve kontrollü yapılması iyidir. Bu nedenle, yüzünüzde istediğiniz kapatıcılığı elde edebilmek için, uygulamayı yaparken kapatıcıyı hafifçe sürün ve dağıtın. Bu size daha uzun süreli etkisi olan daha doğal bir görünüm kazandıracaktır.

Kış mevsiminde genellikle sert, rüzgarlı ve ıslak ortamlardan, sıcak ve havasız ortamlara geçişler yaşayabiliriz. Bu zıt koşullar, kusursuz cilt yüzeyinizi, lekeli ve ince çizgili bir cilt görünümüne dönüştürebilir. Suya dayanıklı bir fondöten ve kapatıcı seçerek bu durumdan kaçınabilirsiniz. Makyajınızın üstüne görünümünüzü sabitlemek için yüz pudrası uygulayabilirsiniz. Bu pudralar genelde zorlu koşullar altında bile makyajınızı sabitlemek için tasarlanmıştır. Makyajınızı su, ter ve dağılmaya karşı dayanıklı hale getirmeye yardımcı olur.

Cilt Bakımı için Ürün Önerileri

 • 3 BOYUTLU DÜZELTİCİ FONDÖTEN
 • LİKİT FONDÖTEN
 • Daha fazlasını okuyun

  Dinlenmiş Görünen Aydınlık Gözler için 5 İpucu

  Vichy’i Keşfedin

  Dinlenmiş Görünen Aydınlık Gözler için 5 İpucu

  Uykusuzluk asla affetmez! Göz çevresinde oluşan mor halkalar, derinleşen çizgiler ve matlaşan bir cilt tonu görünümünde etkisi büyüktür. Tüm bunlara rağmen, birkaç ipucu ile dinlenmiş bir cilt görünümü elde etmek mümkün! İşte ipuçları…

  makaleyi okuyun

  go to top

  Skinconsult

  DERMATOLOGLAR İLE GELİŞTİRİLEN VE YAPAY ZEKA İLE DESTEKLENEN CİLT BAKIM ALGORİTMASI

  Sadece
  3 ADIMDA
  cilt analizi

  Fotoğrafını çek

  Profilini doldur

  Sonuçlarını öğren

  İnce çizgilerGüçlü yönün
  Göz-altı kırışıklıklarıCilt Bakım Önceliğin
  Sıkılık kaybı

  SKINCONSULTAI
  Keşfet

  circle1circle2circle3circle4