Tamam

Tamam İptal

Teşekkürler

Kapat

Maskenin neden olduğu kuruluk hissi

Uzun saatler kullandığınız cerrahi veya FFP2 maskeler, cildinizde kuruluk hissi oluşturuyorsa, çözümü cildinizi koruyan nemlendirici kremler kullanmaktır. Maskenin neden olduğu kuruluğa karşı nemlendirici krem mi arıyorsunuz? Günlük hayatımızın en önemli yeni aksesuarları haline gelen maskeler cildimizi kurutabilir. Neyse ki cildimizi nemli tutarak bunun önüne geçebiliriz.

İdeali, uyguladıktan sonra hızla emilen bir nemlendirici krem kullanmak ve ardından cildin doğal bariyerini güçlendirmek için maskeyi mümkün olan en kısa sürede takmaktır. Bunun için hyalüronik asitli Mineral 89 kremi kullanmanızı öneririz. Neden mi? Ürünün bileşimi sadece cildinizi nemlendirmekle kalmaz, aynı zamanda cilt bariyerini güçlendirmeye yardımcı olur

Havalar ısınırken daha da dikkatli olmamız gerekiyor çünkü sürtünmenin yanı sıra daha fazla terlemeye başlıyoruz, bu da daha fazla rahatsızlık hissi demektir. Bu nedenle, cildinizin sürtünme nedeniyle tahriş olmasını engellemek için yüzünüzü günde birkaç kez nemlendirmek rutininizin önemli bir parçası olmalıdır.
 
Bu yazımızda, maskenin neden olabileceği kuruluğa karşı cildi yatıştırmaya ve güçlendirmeye yardımcı olacak çeşitli nemlendiricileri inceleyeceğiz.

Günlük hayatımızda zorunlu birer aksesuar olarak kullandığımız bazı maske türlerine göre farklı nemlendiriciler tercih edebilirsiniz

Cerrahi maske kullananlar için nemlendirme
 
Bu maske türü günde 8 saat yani çalıştığınız süre boyunca koruma sağlar, ancak ciltte çok kuru veya gergin bir hisse neden olabilir.
Nemlendirici uygulamadan önce yüzünüzü ve askıların sürtündüğü kulakların arkasındaki alanı yıkamalısınız. Bunun için Normaderm 3'ü 1 arada micellar su gibi bir temizleyici kullanabilirsiniz.
 
Yüzünüzü yıkadıktan sonra nemlendiriciyi uygulayın ve cilt tarafından emilmesi için kurumasını bekleyin.
 
FFP2 maske kullananlar için nemlendirme
 
FFP2 maskeler daha kalın ve serttir. Birçok kişiyle temas kurma olasılığı yüksek kişiler için tasarlanan bu maskeler de yine 8 saat kullanılabilir.
Daha ağır bir materyalden yapıldığı için göz çevresi ve elmacık kemiklerinin etrafında kuruluk hissine yol açabilir.
 
Göz çevreniz ne kadar hassassa, o kadar çok korumaya ihtiyaç duyar, yani bu bölgeyi güçlendirmek için yoğun bir şekilde nemlendirmeniz gerekir. Böyle durumlarda Mineral 89 Göz Çevresi Bakımı kullanabilirsiniz.
 
Sağlıklı görünen bir cilt için yüzünüzün diğer bölgelerini de nemlendirmeniz elbette çok önemlidir.
 
Kumaş maske kullananlar için nemlendirme
 
Kumaş maskeler şık görünmenin yanı sıra çok kalabalık olmayan ortamlarda, örneğin yürüyüşe çıktığınızda veya açık havada bir kafede otururken kullanmak için çok uygundur.
Bu materyal çok daha yumuşaktır, yani cildinize karşı çok daha naziktir, bu nedenle yüzünüzü temizleyerek nemlendirmeniz yeterlidir.
 
Materyalin pürüzsüzlüğünü kaybetmemesi için bu tür maskeler dikkatli şekilde yıkanmalıdır.


Gördüğünüz gibi, cildinizin koruyucu bariyerinin de korunmaya ihtiyacı var. Böylece cildinizin kuruluğa karşı dayanıklı olmasını sağlayabilir ve cildinizin susuz kalmasını önleyebilirsiniz. İşte karşınızda her türlü ihtiyaca uygun nemlendiricilerimiz:

İlk sırada CeraVe yüz nemlendirici losyon yer alıyor. Üç temel seramid içeren bu ürün, MVE® teknolojisiyle cildinizin koruyucu bariyerini onarmaya yardımcı olur. Bu teknoloji, çok daha uzun süreli bir etki sağlamak için cildinizi kademeli olarak nemlendirme özelliği sunmaktadır. Özellikle yaz aylarına yaklaştığımız bu dönemde,  SPF içeren CeraVe yüz nemlendirici losyon bu önemli avantajıyla öne çıkıyor.

Tarih:

go to top