Tamam

Tamam İptal

Teşekkürler

Kapat

Menopoz: 50 yaşında cildimi nasıl nemlendirebilirim?

Nemlendirmek, yaşınız ne olursa olsun cildinizin iyiliği için çok önemlidir. Yine de menopoz döneminde ciltte yaşanan kuruluk en sık görülen sorunlardan biridir ve bu durum her mevsimde gözlenebilir.

Menopoz: 50 yaşında cildimi nasıl nemlendirebilirim?

Cildinize sağlamanız gereken bakımdaki temel farkın, ürün tipinde ve kullanım tekrarında olduğunu farkedeceksiniz.

Menopoz döneminde cildinize özen göstermek en önemli noktalardan biridir.

Menopoz sırasında yaşanan hormon dengesizlikleri cildinizin nemlenme yeteneğini azaltabilir. Cildinizde donuk cilt rengini ve pürüzlülüğü fark ettiyseniz, cildiniz eskiye göre daha hassassa, cilt bakım rutininizi değiştirmek zorundasınız demektir.

Cildinizin günlük nem bakımını yapabilmeniz için size birkaç adım hazırladık:   1. Günde iki kez, Cilt bariyeri fonksiyonlarınızı koruyacak temizleyiciler kullanın ve mümkün olduğu kadar sıcak sudan kaçının.   2. Yüzünüzü ve vücudunuzu günde en az iki kez nemlendirin   3. Hyaluronik asit ve gliserin gibi bileşenleri içeren ürünleri seçin.   4. pürüzlü bir cildin, düzenli olarak arındırılması gerekir, çünkü bu tip ciltler kullandığınız nemlendiricileri emmeyebilir. Önemli olan cildin üst katmanından temizlemektir. Arındırma işlemini evde kendiniz yapabileceğiniz gibi, kimyasal peeling gibi profesyonel bakım yöntemlerini de deneyebilirsiniz. Bu arındırma işleminden sonra geniş spektrumlu güneş koruma ürünleri kullanmayı ihmal etmemeniz çok önemli. Size uygun en iyi bakım için dermatoloğunuza danışabilirsiniz.   5. Yaşam tarzınızı sağlıklı görünen bir hale getirin! Yeterli güneş koruması kullanmadan bronzlaşma, sigara ve alkol kullanımı, cildiniz için zararlı koşullardır ve ciltte kuruluğa neden olabilirler.   6. Havanın kuru olduğu yerlerde bulunmaktan kaçınmak, gün içerisinde nemlendirici yüz spreyi kullanmak ya da yüzünüze termal su sıkmak cildiniz için yararlı olabilir. Cildinize uygulayacağınız termal su, cildinizi nemli tutmada önemli rol oynayabilir.   7. Son olarak, lütfen düzenli beslenmeyi unutmayın. Cildinizin nemini korumak için yeterli miktarda su içmeyi unutmayın. Günlük beslenme programınıza su bakımından zengin ürünler ve omega-3 yağ asitleri eklemeyi deneyebilirsiniz.

Hatırlanması gereken önemli unsurlar

Cildinizi nemlendirmelisiniz. En önemli olan şey bu. Cildinizde daha az kuruluk yaşamak için önemli noktalar · Parfüm yok · Sıcak su yok · Günde en az 2 kez nemlendirici kullanmak · Yaşam tarzınızı sağlıklı görünen bir hale getirmek

go to top