Tamam

Tamam İptal

Teşekkürler

Kapat

Menopoz Döneminde Cilt Bakımı | Vichy

Menopoz, genlerinize bağlı olarak kişiye özel deneyimler içeren bir yolculuktur. Ancak çevresel faktörler de bu dönemi şekillendiren unsurlar arasında yer alıyor ve çevresel faktörlerin zararlı etkilerini önlemeye çalışmak bizim elimizde.

Menopoz Döneminde Cilt Bakımı | Vichy

Bu özel döneminizde yalnız değilsiniz, bu dönemi en güzel şekilde geçirebilmeniz için Vichy yanınızda J

Cilt yaşlanması genetik ve çevresel faktörlerin bir sonucudur

Menopoz öncesi dönemde cildinizde aşırı kuruluk, incelme, azalmış sebum gibi bazı olumsuz değişiklikler meydana gelebilir. Ancak olumsuzluğa kapılmaya gerek yok, Vichy tüm uzmanlığıyla bu dönemde sizin en büyük destekçiniz olacak.
Dermatoloğunuzun önerdiği doğru cilt bakım rutini ile menopozun bu belirtilerini azaltmaya yardımcı olabilirsiniz. Ancak dermatoloğunuza danışmadan önce size ufak tavsiyelerimiz olacak.1. Yüzünüzü, kuru ve hassas ciltler için önerilen, parfüm içermeyen Vichy Purete Thermal 3’ü 1 arada miselar solüsyon ile temizleyebilirsiniz.
2. Cildinizin kuruduğunu hissettiğinizde (günde en az iki kez), yüzünüze ve vücudunuza bol miktarda nemlendirici krem uygulayabilirsiniz. Eğer böyle bir ihtiyacınız varsa, Vichy Neovadiol bakım serisi sizin için en doğru seçim olacaktır.

Doğru sıralama: Cildinizi nazikçe yıkayın, bolca nemlendirin

Cilde esneklik kazandıran ve cilt bariyer fonksiyonlarını geliştirmeye yardımcı zengin cilt bakım ürünleri kullanabilirsiniz.

Cilde esneklik kazandıran ve cilt bariyer fonksiyonlarını geliştirmeye yardımcı zengin cilt bakım ürünleri kullanabilirsiniz. Ayrıca, cildinizi daha iyi nemlendirmek, ve gözeneklerinizin görünümünü azaltmak için günlük olarak peeling yapabilirsiniz. Dışarı çıkmadan önce yüksek korumalı bir güneş kremi ya da SPF içeren bakım kreminizi uygulamayı unutmayın. Zaman içerisinde edinilen bu alışkanlık sayesinde, cildinizi güneşin zararlı ışınlarından korumaya yardımcı olabilirsiniz. Bu alışkanlığı kazanmak için daha fazla bekleme, bugün başlamaya ne dersiniz?

Menopoz döneminde sağlıklı görünen bir cilt bakım rutini için hatırlanması gereken unsurlar

Doğru oluşturulmuş bir cilt bakım rutini, menopozda cildinizde meydana gelebilecek belirtileri azaltmaya yardımcı olabilir.

go to top