Tamam

Tamam İptal

Teşekkürler

Kapat

Menopoz Döneminde Vücudumuzdaki E Vitamini | Vichy

Birçok şey olur! Ancak bu sizin için ideal bir durum değil. Endişelenmeyin, her zamanki gibi, sizin için birkaç çözümümüz var.

Menopoz Döneminde Vücudumuzdaki E Vitamini | Vichy

Vücudumuzdaki çoğu vitamin gibi, E vitamini de vücutta kalmakta zorluk çekebilir ve menopoz sırasında normale oranla hızlı bir şekilde azalma eğiliminde olabilir. Ancak iyi haberi vermek gerekirse, beslenme alışkanlığınıza dahil edebileceğiniz E vitamini bakımından zengin birçok besin var.

Menopoz sonrası dönemde E Vitamini’nin vücudumuza yararları

Yaşla birlikte, antioksidan özellikleri ile bilinen E Vitamini’nin kandaki ve ciltteki seviyesi düşmeye başlayabilir. E vitamini oral yoldan alındığında menopoz sonrası dönemde faydaları görülmüştür. Menopoz sonrası dönemde de , E vitamini içeren yaşlanma karşıtı krem ve serumlara eklemek yararlı olabilir.

Menopoz döneminde size yardımcı olabilecek E vitamini bakımından zengin ürünler

Buğday yağı Ay çekirdeği Badem Fındık yağı Yer fıstığı Avokado Kırmızı tatlı biber Mango Kivi

Hatırlanması gereken önemli unsurlar

• E vitamini, tıpkı vücudunuzdaki diğer birçok vitamin gibi, azalabilir. • Gerekli E vitaminini badem, yer fıstığı veya mango gibi çeşitli ürün ve yiyeceklerde, birçok yaşlanma karşıtı serum ve kremlerde bulabilirsiniz.

SOURCE:

1. Comparison of the antioxidant effects of equine estrogens, red wine components, vitamin E, and probucol on low-density lipoprotein oxidation in postmenopausal women.
Bhavnani BR, Cecutti A, Gerulath A, Woolever AC, Berco M.
Menopause. 2018 Nov;25(11):1214-1223

go to top