Tamam

Tamam İptal

Teşekkürler

Kapat

Menopoz: Menopoz döneminde cildimde genel olarak nasıl değişimler olur?

Menopoz döneminde, vücudunuzda, zihninizde ve cildinizde birbirinden farklı değişiklikler meydana gelebilir.

Menopoz: Menopoz döneminde cildimde genel olarak nasıl değişimler olur?

Yazımızda uzmanımız Karolin Koniac, elastikiyet kaybı gibi cildinizde gözlemleyebileceğiniz değişiklikleri ve bu değişikliklerin neden meydana geldiğini açıklayacak. Menopoz kişisel bir yolculuk olduğu için yazımızda yer alan tüm belirtilerle karşılaşmayabilirsiniz, ancak yazımız her kadının karşılaşabileceği durumları içeriyor ve biz Vichy olarak her kadının hayatına dokunmak istiyoruz.

Menopoz döneminin cilt üzerindeki farklı etkileri

Menopoz döneminde ciltte yaşanan değişimler her bir bireyde farklı gerçekleşebilir ancak nem kaybı menopoz döneminde tüm ciltlerde gözlenebilen ortak semptom.

Menopoz karmaşık bir süreçtir. Vücudunuzda, cildinizde ve saçlarınızda dikkat çekici değişikliklere neden olabilir. Gerçekleşen ilk belirtiler şunlardır: · Kuruluk- derinin üst tabakasının sertleşmiş, bazen kaşıntılı ve donuk yapıda olduğunu gözlemleyebilirsiniz · Deride incelme - özellikle göz ve ağız çevresinde daha belirgin kırışıklıklar oluşabilir · Cildin hassasiyetinin artması - cildiniz sık sık tahriş olabilir, kızarıklık ve yanma hissi oluşabilir. Bu yüzden kullandığınız cilt bakımı ürünlerine daha fazla dikkat etmelisiniz. · Ciltte oluşan güneş lekeleri- Eğer daha öncesinde düzenli güneş koruyucu krem kullanmadıysanız, muhtemelen cildinizde güneşe maruz kalmanın etkilerini ciltte oluşan lekelerle göreceksiniz. · Sıkılığını kaybeden cilt

Menopozun cildiniz üzerindeki etkileri hakkında unutulmaması gerekenler

Cildimiz vücudumuzun dışa açık ve en çok göze çarpan organı olduğundan, vücudumuzda meydana gelen değişiklikler en çok cilt üzerinde kendini belli eder. Bu yüzden cilt bakımı bu dönemde biraz daha fazla önem kazanıyor.

go to top