Tamam

Tamam İptal

Teşekkürler

Kapat

Mineralli Termal Su Nedir? Termal Su Ne İşe Yarar?

Mineraller cildin sağlıklı görününümü söz konusu olduğunda oldukça değerli etkileri ve önemli işlevleri olan bileşenlerdir. Sağlıklı ve dengeli bir beslenme rutinine sahip olmak vücudun mineral ihtiyacını karşılamak adına yeterli olsa da mineralli termal suyun cilde uygulanması cildin desteklenmesinde önemli bir role sahiptir. Her termal suyun içeriği farklıdır. Bu nedenle tercih edilen termal suyun içeriğinin özenle değerlendirilmesi gerekir. Vichy Mineralli Termal Su, Fransa’da bulunan termal kaynaklardan elde edilmektedir. Fransa’nın Vichy kasabası ve çevresindeki volkanik kayaların arasından 4000 metre derinlikten çıkarılan termal su yüzeye çıkmadan önce 140 santigrat derecede ulaşır. Bu termal suyun içeriğinde 15 farklı mineral bulunur.

Termal suyun işlevleri kullanım alanlarına göre farklılık göstermektedir. Pek çok farklı tedavi sürecinde termal su kullanımı tercih edilmektedir. Romatizmal eklem iltihabı, kireçlenme, sedef hastalığı, ankilozan spondilit gibi sağlık sorunlarına bağlı ortaya çıkan semptomların hafifletilmesi açısından termal su uzun yıllardır kullanılmaktadır.

Bunların yanı sıra günümüzde termal suyun cilt bakım ürünü olarak kullanımı da yaygınlaşmaktadır. Termal suyun cilt üzerindeki olumlu etkileri arasında cildi nemlendirme, tahrişi azaltma, UV hasarını onarma, enflamasyonu azaltma gibi etkileri olduğu bilinmektedir.

Termal su kullanımında dikkat edilmesi gerekenler ürünlerin düzenli kullanımına devam edilmesi, gereklilik duyulması halinde bakım rutini dışında kullanılmasına da özen gösterilmesi yer alır. Vichy Mineralli Termal Su doğal kaynaklı içerikleri ile dikkat çeker; cildi ferahlatmak, rahatlatmak için kullanılabilmektedir.
 
Vichy Mineralli Termal Su cilde canlı ve güçlü görünüm kazandırmaya yardımcı olur.

Termal su cilt bakımı rutinlerinde yer verilmesi önerilen, değerli etkileri ile sadece cilt bakımı sırası dahilinde değil günlük yaşamda ihtiyaç duyulan her anda kullanılabilen bir üründür.

Cildi yatıştırmak; cilde canlı, parlak ve sağlıklı görünüm vermek için her an kullanılabilir.

go to top