Tamam

Tamam İptal

Teşekkürler

Kapat

Saç Dökülme Problemi ile Savaşan Erkeklere 4 Önemli İpucu

Genetik saç dökülmesi farklı yaşlarda, farklı seviyelerde kendini gösterebilir. Özellikle, gençseniz ya da yoğun stres altındaysanız, saç dökülmesi problemi kendinize güveninizi de önemli ölçüde etkileyebilir.

Saç Dökülme Problemi ile Savaşan Erkeklere 4 Önemli İpucu

Erkek tipi saç dökülmesihormonlarla bağlantılıdır ve genellikle alnınızın üzerindeki kısım ile tepenizdeki saçların incelmesiyle başlar. Sadece erkeklerde değil, kadınlar da görülebilir. Mevsimsel değişiklik, yoğun stres ve medikal ilaç kullanımı da saç dökülmesinin nedenleri olarak gösterilir. Bu nedenle saç dökülmesine karcı çözüm aramadan önce nedenini belirlemeniz doğru sonuçlar almanızı kolaylaştırır. Eczacınıza danışarak bu konuda iyi bir başlangıç yapabilirsiniz.

Farklı saç dökülme problemleri için, aşağıda göreceğiniz 4 öneri, konuyla ilgili problemlerinizi çözmeye yardımcı olabilir:

1. Saç köklerinizi besleyin.


Düzenli beslenme ve iyi çalışan endokrin sistemi sağlıklı saç kökleri için yüksek önem taşır. Saç bakım uzmanı Dr.Bergfeld, protein tüketimine dikkat çekiyor, nasıl spor sonrası protein tüketimi kas gelişimine katkı sağlıyorsa aynı şekilde saç tellerinin oluşmasında da önem taşıdığını belirtiyor.  Proteince zengin ve temel B vitamin içeren yumurtayı tüketebilirsiniz. Saç derisi sağlığı açısından büyük öneme sahip olan demir ve çinko
yu besin takviyesi olarak tüketebilirsiniz.

2. Saç derinize hassas davranın


Saçlarınızı sık sık şampuanlamak ve/veya boyamak, saç köklerine zarar verebilir ve  saçlarınız daha çabuk kırılmasına ve güçsüzleşmesine neden olabilir. Saçlarınız ıslakken taramamaya ve taradığınızda düğümleşen kısımlarını çok yıpratmadan açmaya çalışmanızı öneririz. Eğer fön makinası kullanıyorsanız, soğuk hava ayarında kullanmaya dikkat edin, böylece saçlarınızın daha az zarar görmesine yardımcı olursunuz. Ayrıca saç derinizi direkt güneş ışığına maruz bırakmamaya özen gösterin, aksi takdirde saç derinizin kurumasına yol açabilirsiniz.

3. Daha fazla uyuyun


Birçok klinik çalışma uykusuzluğun saç dökülmesini tetiklediğini belirtmektedir. Uyku sırasında vücudunuzun yenilenme süreci devreye girer. Uyku sırasında, vücut kendini yeniler. Bağışıklık sistemi, hormon dengesi ve vücudun dayanıklılığının devamı için uyku düzen büyük önem taşır.

4. Hayatınızdaki stresi azaltın


Günlük hayatta yaşadığınız stres arttıkça, genel sağlığınızın ve saç deriniz de bu durumdan olumsuz olarak etkilebilir. Saç dökülmesi problemi yaşayan insanların bir kısmı eşlerinin hala onları sevip sevmediğini sorgularken; bir kısmı ise sosyal ortamlardan kendini soyutlamaya başlar. Sessiz kalarak durumu kendiniz için daha da zorlaştırmayın. Sorunlarınızı sevdiklerinizle açıkça konuşmayı deneyin ya da saç dökülmesi probleminizi çözmek için profesyonel bir destek alın.
*The Institute of Trichologists.
**published in Medical Daily

Cilt Bakımı için Ürün Önerileri

 • AMINEXIL CLINICAL 5 - KADIN

  AMINEXIL CLINICAL 5 - KADIN

  Saç bakım serumu

  Saç dökülmesine karşı saç derisi, saç teli ve saç kökü üzerinde etkili bakım

 • AMINEXIL CLINICAL 5 - ERKEK

  AMINEXIL CLINICAL 5 - ERKEK

  Saç bakım serumu

  Saç dökülmesine karşı saç derisi, saç teli ve saç kökü üzerinde etkili bakım

 • DERCOS ENERGISANT SAMPUAN

  DERCOS ENERGISANT SAMPUAN

  Şampuan

  Saç Dökülmesi Karşıtı

 • DERCOS ENERGISANT SAÇ KREMİ

  DERCOS ENERGISANT SAÇ KREMİ

  Saç kremi

  Saç Dökülmesi Karşıtı

 • NEOGENIC ŞAMPUAN

  NEOGENIC ŞAMPUAN

  Şampuan

  İnce saç telleri

 • Daha fazlasını okuyun

  Dinlenmiş Görünen Aydınlık Gözler için 5 İpucu

  Vichy’i Keşfedin

  Dinlenmiş Görünen Aydınlık Gözler için 5 İpucu

  Uykusuzluk asla affetmez! Göz çevresinde oluşan mor halkalar, derinleşen çizgiler ve matlaşan bir cilt tonu görünümünde etkisi büyüktür. Tüm bunlara rağmen, birkaç ipucu ile dinlenmiş bir cilt görünümü elde etmek mümkün! İşte ipuçları…

  makaleyi okuyun

  go to top

  Skinconsult

  DERMATOLOGLAR İLE GELİŞTİRİLEN VE YAPAY ZEKA İLE DESTEKLENEN CİLT BAKIM ALGORİTMASI

  Sadece
  3 ADIMDA
  cilt analizi

  Fotoğrafını çek

  Profilini doldur

  Sonuçlarını öğren

  İnce çizgilerGüçlü yönün
  Göz-altı kırışıklıklarıCilt Bakım Önceliğin
  Sıkılık kaybı

  SKINCONSULTAI
  Keşfet

  circle1circle2circle3circle4