Tamam

Tamam İptal

Teşekkürler

Kapat

Şehir hayatı cildini nasıl etkiler?

Kirli hava, toplu taşımada ya da ofiste çok fazla geçirilen zaman, hassas cilde sahip şehir kadınlarını daha çok etkileyebilmektedir.

Şehir hayatı cildini nasıl etkiler?

Bu haftaki yazımızda hassas cildin en önemli düşmanlarından bahsedeceğiz.

Şehir Hayatı Hassas Cildime Nasıl Zarar Verir?

Cildini yıllar boyu sağlıklı görünümde tutabilmek için, ciltte negatif etkilere sebep olan dış etkilere karşı korunuyor olduğundan emin olmalısın. Hava kirliliği ve toplu taşıma kullanımının fazla olduğu şehirlerde cilt sağlığına fazlasıyla zararlı UV ışınları, kirli hava ve stresli yaşam gibi tehditler cildini normalden daha da fazla etkiliyor olabilir. Bu şartlar herhangi bir hassasiyete sahip olmayan ciltler için bile yeterince kötüyken , hassas cilde sahip şehirli kadınlar bu şartlar altında ekstra bir bakıma ihtiyaç duyuyor olabiliyorlar. Çok hassas ciltler hava kirliliği, UV ışınları, sağlıksız beslenme ve stresli yaşam şartlarına karşı daha güçlü bir reaksiyon verebilirler. Bu yüzden şehir yaşamı içerisinde, düzenli bir şekilde yaptığın cilt bakımı gözle görülür yaşlanma etkilerini azaltmada en önemli kozlarından biri olacak.

Cildine en doğru bakımı yapman için günlük ipuçlarını keşfet

Fakat karamsar davranmanıza gerek yok, birazdan bahsedeceğimiz birkaç önemli tavsiyeye uyarsanız, şehir yaşamına bağlı olarak gelişen semptomları ciddi anlamda azaltabilirsiniz. İçerisinde bulunduğumuz mevsimle beraber soğuyan hava cildini kurutabilir, bu yüzden cildini nemlendirmeye yardımcı ürünler kullanmaya dikkat edebilirsin. Cildinin nemini koruması, aşırı soğuk hava şartlarında cildinin sağlıklı görünümünü kaybetmemesi için çok önemlidir. UV ışınları ve kirli havanın neden olduğu hasarı engellemek için ise antioksidan ve SPF içeren ürünler kullanmaya dikkat edin. Özellikle güneşe karşı hassas bir cildiniz varsa SPF içeren kremini gün boyunca belirli aralıklarla uygulamayı ihmal etme. Son olarak, düzenli yapılan egzersizin sağlıklı ve ışıltılı bir cilt görünümüne sahip olmada çok önemli bir rol oynadığı herkes tarafından bilinen bir gerçek. Daha dolgun ve güçlü görünüme sahip olmak için cildini nemlendirmeyi unutma ve cildini egzersiz sonunda güzelce temizlediğinden emin ol.

Cilt Bakımı için Ürün Önerileri

 • PROBİYOTİK TÜREVİ İÇEREN BAKIM KREMİ
 • PROBİYOTİK TÜREVİ İÇEREN BAKIM KREMİ
 • DETOKS ETKİLİ GECE KREMİ & MASKE

  SLOW ÂGE

  DETOKS ETKİLİ GECE KREMİ & MASKE

  Gece bakım kremi

  DETOKS ETKİLİ GECE BAKIMI

 • PROBİYOTİK TÜREVİ İÇEREN GÖZ ÇEVRESİ BAKIM KREMİ
 • Daha fazlasını okuyun

  Güneş Korumasında Kişiye Özel Bakımı Tercih Edin

  Yaşam Anları

  Güneş Korumasında Kişiye Özel Bakımı Tercih Edin

  Bulunduğunuz bölgeye ve iklime göre cildinizin UV ışınlarına maruz kalabileceği farklı yollar vardır. Bu yolları araştırarak, kendiniz ve aileniz için en uygun güneş korumalı cilt bakımı ürününü bulabilirsiniz. Unutmayın güneş koruması sadece yazın değil 4 mevsim kullanılmalıdır!

  makaleyi okuyun

  go to top