Tamam

Tamam İptal

Teşekkürler

Kapat

Yeni Bir Bilimsel Bulgu: Ekspozom | Vichy

Yaşlanmanın sadece %20'si kalıtsal, %80'i çevresel faktörler ve yaşam tarzından kaynaklanmaktadır. Bu demek oluyor ki cildimizin geleceğini değiştirebiliriz.


Oluşmuş yaşlanma izlerini düzeltmeye çalışmaktan çok içinde bulunduğumuz yaşı kendimiz yönetebiliriz. Bütün bu çevresel faktörler, bilim adamları tarafından "Ekspozom" olarak adlandırılıyor ve sağlık üzerindeki etkisi 1995'den beri inceleniyor.

Vichy Laboratuvarları, "Ekspozom'un doğrudan cilt üzerindeki etkilerine odaklanarak, cilt yaşlanmasını hızlandıran faktörler üzerinde uzun yıllar süren araştırmalar yapmıştır.
Bu yapılan araştırmalar sonunda, çevresel faktörler ve yaşam tarzından kaynaklanan cilt yaşlanmasını yavaşlatan benzersiz bir formül ortaya çıkarmıştır: SLOW ÂGE

1) Cilt Yaşlanması Genetik midir?

Leke, kırışıklık ve sıkılık kaybı gibi yaşlanma belirtilerinin genetik faktörlerden kaynaklandığı düşünülürdü. Annelerinizin cildinde oluşan kırışıklıklar kaç yaşında belirmeye başladıysa, sizin de aynı yaşta benzer bir görünümde olmanız normal bir durum olarak görülürdü. Ancak yapılan klinik çalışmalar sonucunda, genetikten çok daha önemli bir etken olduğu kanıtlandı; çevresel faktörler ve yaşam tarzından kaynaklanan gizli yaşlanma(ekspozom) etkileri.

2) Gizli Yaşlanma(Ekspozom) Nedir?

UV Işınları, hava kirliliği, stres, düzensiz beslenme, sigara... Bu kelimeler sizin de hayatınızın kaçınılmaz bir parçası mı? Siz cilt yaşlanmanızın asıl nedenini genetik olarak bilseniz de aslında buna neden olan daha büyük bir gizli etken var: Maruz kaldığınız çevresel faktörler ve yaşam tarzınız. Ancak bu faktörlere dur demek sizin elinizde!

Slow Age

3) Cildin Genç Kalmasında En Etkili İçerikler Nelerdir?

Cilt bariyerini güçlendirici etkisi ile Probiyotikler ve yaşlanmayı önlemeye yardımcı etkisi ile Antioksidanlar en etkili içerikler arasında bulunuyor. Ayrıca, UV filtreleri, güneşten UVA ve UVB ışınlarının etkilerini önlemek için günlük bakım rutininizde mutlaka olması gereken bir içerik.

4) Peki Cildin Genç Kalması Mümkün Mü?

Vichy Laboratuvarları, günümüzün yeni trendi olan ve sağlıklı yaşamın olmazsa olmaz bir parçası haline gelen probiyotik kavramını; ilk defa krem teknolojisi ile birleştirdi. Devrim niteliğinde olan yeni cilt bakım serisi Slow Age ile "Ekspozom" konusunu hedef alarak, cildin genç ve sağlıklı kalmasını yeni nesil cilt bakım teknolojisinde odak noktası olarak belirledi.

Cilt Bakımı için Ürün Önerileri

Slow Age Probiyotik Türevi İçeren Yaşlanma Karşıtı Gündüz Bakım Kremi

Slow Age Probiyotik Türevi İçeren Yaşlanma Karşıtı Gündüz Bakım Kremi

( 75 yorum )

<span>PROBİYOTİK TÜREVİ İÇEREN BAKIM KREMİ</span>

PROBİYOTİK TÜREVİ İÇEREN BAKIM KREMİ

( 8 yorum )

Slow Age Probiyotik Türevi İçeren Yaşlanma Karşıtı Göz Çevresi Bakım Kremi

Slow Age Probiyotik Türevi İçeren Yaşlanma Karşıtı Göz Çevresi Bakım Kremi

( 4 yorum )

go to top