Tamam

Tamam İptal

Teşekkürler

Kapat

Cildinizin Yıllara Yenik Düşmemesi İçin Bilmeniz Gerekenler

Yüzünüzde küçük çizgilerin oluştuğunu gördüğünüz zaman cildiniz için harekete geçmenin vakti geldiğini düşünebilirsiniz! Sizi L’Oréal Aktif Kozmetik’in Cilt Bakım Geliştirme Bölümü’nün Direktörü, eczacı Florence Benech ile tanıştıralım,

Cildinizin Yıllara Yenik Düşmemesi İçin Bilmeniz Gerekenler

Eğer göz çevrenizde yeni ortaya çıkan çizgiler ya da çenenizde hafif sarkmalar olduğunu fark ettiyseniz cildiniz için harekete geçmenin tam zamanı! Yaşınızın cildinizin görünümünden yapılıp yapılmaması sizin ellerinizde. Ancak bildiğinizden daha fazlasını öğrenmeye ihtiyacınız olabilir. Kırışıklık karşıtı kremler ne kadar etkili? Peki ciltte anında etki gösteren serumlar? İşte cilt yaşlanması hakkında doğru bilinen yanlışlar ve cilt bakım yolculuğunuzda işinizi kolaylaştıracak bilgiler

Kırışıklık karşıtı kremler ile yaşlanma karşıtı kremler aslında aynı özelliktedir.


Yanlış. Florence Benech, “aslında isminden de anlaşılacağı üzere kırışıklık karşıtı kremler kırışık görünümüne etki edecek şekilde geliştirilmiştir” diye açıklıyor. “Ancak yaşlanma karşıtı bakım çok kategoriyi temsil ediyor; yoğunluk kaybı, sarkmalar, cilt lekelerinin görünümü, mat cilt görünümü vb. gibi belirtiler de bu kategoriye dahildir.

Nemlendiriciler yaşlanma karşıtı bakımda önemli bir role sahiptir.


Doğru. Bu konuda Florence Benec’in önemli bir notu var: “Cildinize ihtiyacı olan nemi sunmazsanız, bu kendini gösterir!” mesela göz çevresi kırışıkları ve mimik çizgileri… Uzmanımız doğru nemlendirmenin yanında UV ışınları ve serbest radikaller gibi çevresel faktörlere karşı korumanın da önemini vurguluyor.

Yaşlanma karşıtı bakım ürünleri yaş aralıklarına göre gruplanır.


Yanlış. Her ne kadar kırışıklıklar, yoğunluk kaybı, sarkma vs. gibi belirtiler yaş aldıkça genele yayılan belirtiler olsa da her kadının kendine özgü bir cilt yapısı vardır,” diye belirtiyor Florence Benech. “Her kadının farklı bir yaşam biçimi var, farklı bir çevrede yaşıyor. Tüm bunlar da cildinizde belirginleşen izlerin ortaya çıkma zamanını etkiliyor.” Bu yüzden cildiniz için ürün seçerken sadece yaşınızı değil yaşam alışkanlıklarınızı ve maruz kaldığınız çevresel fakörleri de göz önünde bulundurarak seçim yapın.

Serumlar yaşlanma karşıtı kremlere göre daha etkilidir.


Doğru ve yanlış. Serumlar nemlendiricilere göre daha yüksek konsantrasyonlarda aktif içerik bulundururlar. Akışkan ve hafif dokuda olmaları cilt tarafından emilimlerini kolaylaştırır. Ancak yine de serumlar ne gündüz ne de gece kremlerinin yerini tutamayabilir. Gündüz ve gece kremleri cildinize konfor sağlarken ihtiyacı olan içerikleri de sunar ve cilt bakım rutininizin önemli bir parçasını oluşturur. Bu yüzden her ikisini de kullanmaya ne dersiniz? Önce serumu uygulayın sonra da kreminizi, kazanan cildiniz olacak!

Yaşlanma karşıtı kremler göz ve dudak çevresi için de kullanılabilir.


Doğru ve yanlış. Bu genelleme sadece ürünün içeriğindeki aktif bileşenlere göre değişir. Bazı içerikler mesela Rhamnose göz ve dudak çevresi gibi hassas bölgeler için etkili olabilir ama AHA (meyve asidi olarak da bilinir) bu bölgelerde tahrişe neden olabilir. Bu yüzden ürünün üzerinde “oftalmolojik olarak test edilmiştir” ibaresi olup olmadığını mutlaka kontrol edin. Florence Benech, “Göz ve dudak çevresi gibi hassas bölgelerde kullanılan ürünler, dudak çevresindeki çizgilerin görünümünü, göz altı torbalarındaki şişkinliği veya göz çevresindeki koyu halkaların görünümünü azaltacak şekilde özel olarak geliştirilmiştir. Bu bölgeler hassas olduğu için cildinizin sağlıklı görünümü için özel bir ürün kullanmaya dikkat etmenizi öneririm.” diye ekliyor.

Gündüz ve gece rutininizde tek bir ürün kullanmak yeterlidir.


Yanlış. Cildinizin değişikliğe ihtiyacı var. Cildiniz gün içerisinde kendini çevresel faktörlerden korumaya ihtiyacı varken geceleri yenilenmesine yoğunlaşır. Bu nedenle gece kremleri farklı aktif bileşenler içerebilir ve uyandığınızda güzel bir cilt ile ışıldamanız için cildinizi de besleyebilir.

Cilt Bakımı için Ürün Önerileri

NEOVADIOL GECE BAKIM KREMİ

NEOVADIOL GECE BAKIM KREMİ

( 10 yorum )

go to top