Tamam

Tamam İptal

Teşekkürler

Kapat

Modunuzu Yükseltecek 7 Günlük Plan | Vichy

7 günlük dopdolu bir plana ne dersiniz? Kendinize zaman ayırmaktan tutun da yaşadığınız şehri farklı bir gözle görmeye kadar her şey bu plana dahil! Önerilen bu bir haftalık modunuzu hemen yükseltecek, ruhunuzu dinlendirecek. Buna söz veriyoruz!

Modunuzu Yükseltecek 7 Günlük Plan | Vichy

Pazartesi - Dinlenme Zamanı

Pazartesi sabahları her zamankinden daha yorgun uyananlardan mısınız? Hafta sonu bitince ofisin yoğun temposuna ve hayatın koşturmalı akışına dönmek zor gelebilir. Bu yüzden, pazartesi akşamını keyifli vakit geçirmek için kendinize ayırın ve geç saate kalmadan ılık dinlendirici bir duş alın. Bu tüm stresinizden arınıp haftaya pozitif bir başlangıç yapmanıza yardımcı olacaktır.

Salı - Harekete Geçin

Söz konusu kendiniz için en doğru sporu bulmak olduğunda, beyin olarak buna hazır olmasanız bile vücudunuzu her an motive edebilecek bir rutin yaratmak önemlidir. Yeni bir spor dersine kayıt olmak ya da müzik dinlerken koşmak, yürümek hiç fark etmez. Kendinizi iyi hissettirecek bir spor planını hayatınıza sokmanın şimdi tam zamanı! Unutmayın, egzersiz yapmak yoğun geçen uzun bir günün ardından kendinize verebileceğiniz en güzel hediyedir.

Çarşamba - Merakınızı Besleyin

Vücudunuza bakmanız gerektiği kadar bilgi birikiminize de yatırım yapmanız gerekir. O halde, bu ay için kendinize bir söz verin. Sizde tutku yaratan hobilerinizi veya ilgi alanlarınızı keşfedin. Bir arkadaşınızı yanınıza alıp müzeleri, tiyatroları veya sanat galerilerini gezebilirsiniz. İşten güçten biraz uzaklaşıp etrafa bambaşka bir gözle bakabilirsiniz. Bu sayede, sürekli hafta sonunu dört gözle beklemek yerine hafta içlerini de iple çekeceksiniz. İlla ki dışarıda zaman geçirmek zorunda da değilsiniz. İnternetten eğitici bir video izlemek veya Youtube’da ilginç içerikleri takip etmek de entellektüel bir hayata adım atmanızı sağlayabilir.

Perşembe - İç sesinizi dinleyin

Eğer meditasyon dünyasında yeniyseniz, eski alışkanlıkları bırakıp, pozitif bakış açısını kazanmak modunuzu hızlıca yükseltecektir. Nefes egzersizleri stresle baş etmenizi ve uyku kalitenizi arttırmanızı sağlarken, derin ve düzenli alıp verdiğiniz her nefes, hem ev hem de iş yaşantınızda daha özgüvenli kararlar vermenize yardımcı olur. ‘Yeterince odaklanamıyorum meditasyon sırasında’ diye düşünerek kendinizi üzmeyin. Düşünceler her daim aklınızda belirecektir, önemli olan bunun da farkına varmak ve düşüncelerin akıp gitmesine izin vermektir.

Cuma - Vücudunuzu Şımartın

Artık cumaları dışarı çıkma trendi düşüşte! Yükselen trend ise kapalı alanlarda keyif sürmek.  Ofis çıkışında ilk iş olarak kendinizi sokaklara atmak yerine, önce kişisel bakımınızla ilgilenerek kendinizi şımartmaya ne dersiniz? Kuaförde saçınıza bakım yaptırmak, manikür-pedikür seansı veya yalnızca kendi evinizde rahatça uyguladığınız maskeler haftanın yorgunluğu için ideal çözümler olabilir. 3-5 dakika içinde uygulayabileceğiniz Vichy Gözenek Arındırıcı Kil Maske’sini mutlaka denemelisiniz. Bu minik bakımlar sonrası cumartesi sabahına tazelenmiş bir görünümle uyanmak ise paha biçilemez! Bol gezmeli bir hafta sonuna ‘merhaba’ demenin daha iyi bir yolu olabilir miydi?

Cumartesi - Turist olun

Cumartesi günü demek keşif zamanı demek! Nerede yaşarsanız yaşayın, etrafınızda daha önce hiç görmediğiniz muhitler vardır. Bu yüzden Cumartesi gününü yeni favori mekanınızı bulmaya ayırın. Belki önünden daha önce geçtiğiniz ama yemeğini hiç yemediğiniz bir restoran, yan sokakta gizlenmiş bir kitapçı, vakit ayıramadığınız bir sergi, ya da çıtır börekler için olmazsa olmaz bir yufkacı… En tuhaf yer bile sizi yenilemeye, yaratıcılığınızı arttırmaya yardımcı olacaktır. Kendi şehrinizde bir günlüğüne de olsa turist gibi gezmek hayata bakışınızı değiştirmek için yetecektir.

Pazar - Mutfağa yönelin

Instagram’da ‘yemek ve tarif’ paylaşımları son hız devam ediyor. Siz de bunlardan ilham alıp sakin bir pazar gününü sonraki haftanın yemek planını hazırlamak için kullanabilirsiniz. Eğer şanslıysanız yaşadığınız yere yakın kurulmuş bir pazar mutlaka vardır. Pazara gidip daha önce hiç pişirmediğiniz bir sebzeyi alın ve hep merak ettiğiniz ‘o’ tarifi deneyin. Ne de olsa sizi aileniz ve dostlarınızla buluşturan en güzel anlardan biri de leziz yemek sofralarıdır.

go to top